Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért szűntek meg az OKJ...

Miért szűntek meg az OKJ képzések? Ha manapság valaki személy és vagyonőr szeretne lenni akkor csak Budapesten van rá lehetősége, hogy tanuljon?

Figyelt kérdés
Legrosszabb ország ez.

2021. jún. 27. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Iskola rendszerben technikumokban indítják de 2 vagy 3 éves lesz. Ha valakinek nincs érettségi akkor 5. Mondjuk annyi előnye van, hogy ad 1- 2 év gyakorlati tudást, tapasztalatot így könnyebb lesz elhelyezkedni. De amúgy tény, hogy a normálisabb tanfolyamok Pesten vannak. Ahol én lakok ott csak ilyen gyártói tanfolyamok vannak vagy targoncás, hegesztő. Semmi normális női szak nincs max szabó meg virág kötő.
2021. jún. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Hogy a jóégbe lesz ez 2-3 vagy 5 éves tanfolyam, ha eddig max 3 hónap alatt meg lehetett csinálni? A targoncás meg 1 hónap volt eddig.
2021. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
1es vagyok. Ki vagyok én is emiatt, de sajnos mindent megnehezítenek. Azt olvastam amúgy hogy nagy része gyakorlat lesz. Szóval kapsz egy, két év szakmai gyakorlatot meg egy kis pénzt is. Ez az előnye. Én is most elvegeztem 3 hónap alatt az eladóit de mivel nem adott gyakorlatot nem akarnak felvenni sehova.
2021. jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Eddig is ez volt, ha egy log. cégnél csináltad meg. Aláirattak veled egy szerződést, hogy X ideig kell maradnod, kapsz fizut, ha felmondod idő előtt, akkor kifizettetik veled a tanfolyam díját. Viszont akkor nem kellett fizetned a tanfolyamot. Szóval ezért nem értem mi ez a 2-3 év.

Megint valakik csak kaszálni fognak másokból.

Én kereskedelmi technikus vagyok, anno 2 éves képzés volt gyakorlattal érettségi után. Lényegében eladó, boltvezető. Engem nem vettek fel a Tescoba ezzel pénztárosnak, mert szerintük túl vagyok képezve, középvezetőnek meg azért nem, mert minimum 2-3 év gyakorlat kell abban a pozícióban 🤦‍♀️ Úgyhogy kitörölhetem ezzel a papírral.

Mindegy, nevetséges az egész, amit az okj-val csináltak.

2021. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Békéscsabán van több ingyenes képzés is viszont azt nem tudom vagyonőr van-e közte.
2021. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Csaban lakom en is, de pl. targoncasrol nem tudok, hogy lenne ingyenes barhol is. Ha esetleg azt tudsz, akkor megirhatnad.
2021. jún. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A targoncás képzést lehet még lehetett csinálni, de több technikus képzést nem. Olyan elvárást támasztott alá az OKJ, hogy teljesíthetetlen volt. Nekik fél év után kellett olyant tudni amit nekünk ötöd éven...sem.
2023. szept. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért szűntek meg az OKJ képzések?


Nem szűnt meg, csak átalakult.

2023. szept. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!