Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1997-ben érettségiztem,...

1997-ben érettségiztem, jövőre szeretnék főiskolára jelentkezni. Kell felvételiznem vagy az érettségi eredményem alapján számolják ki a pontjaimat?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy régen nem kellett ilyenkor felvételizni.
2010. aug. 26. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2010. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Elég bonyolult a rendszer én 1993-ban érettségiztem le. Jövőre fogok jelentkezni, de nekem emelt szint kell az egyik tárgyból.

Meg kell nézned az adott intézményt a felvi.hu oldalon.

A Budapesti Műszaki Főiskolán pl. van olyan szak, ahol a régi érettségi elég és duplázást kérhetsz. A felvi.hu oldalon van pontszám kalkulátor is, csak a tájékozódás kedvéért.

Viszont sok létező szak levelező formában el sem indul, ha nincs elég jelentkező.


Hová jelentkezel, hátha emlékszem, hogy kell-e emelt szint?

2010. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben én is utánanéztem. A Szent István Egyetemre szeretnék jelentkezni informatikus könyvtáros szakra. Azt írják, hogy 5 tárgy közül lehet választani, és elég a középszintű érettségi. Választható a magyar és az angol is, nekem mindkettőből 5-ös lett az érettségim. Remélem, hogy itt is lehet duplázni, mert akkor ez valószínűleg max. pontot jelentene.
2010. aug. 27. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!