Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

- Matematikából 3-as vagyok. Történelemből földrajzból és kémiából nagyon jó, biológiából is.

- Olvastam több helyen, hogy pl gazdálkodás menedzsment szorgalommal elvégezhető hármas matekkal. Ezt hogy látjátok, elte-n, corvinuson?

- Van értelme gazdaságira menni, ha nem leszek a legjobb matekból (de jobban eltudnék helyezkedni), vagy inkább pl jogra menjek ami valószínűleg könnyebben menne, de nem egyszerű az elhelyezkedés.



2021. júl. 1. 04:21
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha jo vagy biosz-kemiabol akkor meg elgondolkoznek egy orvosin vagy gyogyszereszetin is esetleg.

Elhelyezkedni valoban konnyebb a gazdasagival, viszont ha nem annyira szereted a matekot, penzugyeket, szamvitelt, meg ha nem is teljesitesz olyan jol benne, akkor en a helyedben a masikat valasztanam

En ELTE-s vagyok, elsoeves, es Matek 1., Matek 2. tantargyunk volt eddig, hat megmondom oszinten annyira nem konnyu, integralni kell meg derivalgatni, de ha tanulsz, akkor teljesitheto

2021. júl. 1. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
0%

Ha 3-as vagy matematikából a középiskolában, akkor:

1. Nem sok esélyed van, hogy a mérnöki vagy a gazdálkodási szakok analízis tárgyain 2-esed legyen. Ha meg azokat nem teljesíted, akkor diplomád sem lesz.

2. Ha át is mész, olyan mennyiségű munka kell hozzá, hogy elmegy a kedved az egésztől.

Az orvosin ezzel szemben egészen jelképes mennyiségű a matematika: [link] Az a szak másért roppant nehéz.

2021. júl. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Mivel szeretnél egyáltalán foglalkozni? Mi az, ami érdekel?


A matek egy kumulatív tárgy, ha nem értetted tegnap az anyagot, ma már sült hülyének érzed magad. De mindig van esély újrakezdeni. Van, akinek nagyon nem megy a matek, de a legtöbb embernek csak rossz matek tanárai voltak, és a szülei sem nyomták, hogy tanuljon…


A lényeg, hogy ismerek embereket, akik 3-as matekkal végeztek el gazdálkodási szakokat. Van egy jól körülhatárolt, megtanulható tananyag. Ha gazdasági szak mellett döntenél, akkor rögtön az elején fogadj magántanárt, aki felkészít. Nem egy atomtitok, meg lehet tanulni! Amúgy ne aggódj, a legtöbb gazdasági szakon csak mutatóban van a matek, nem ez a lényegük. Még a pénzügy-számvitelhez is elég a 4 alapművelet…


Gazdasági diplomával sem könnyebb az elhelyezkedés, mint a joggal. Mindegyikből erős túlképzés van. Jónak és nyomulósnak kell lenned mindenhol, erasmusozni, OTDK-zni, gyakornokoskodni…


A biosz-kémia vonalhoz nem értek, de az orvosi, gyógyszerészeti, biológus nagyon szép szakmák, ha ezek érdekelnek, akkor menj ezekre… de azzal sokan vitatkoznának, hogy az orvosihoz ne kellene a matek… itt a gyakorin is írták már, hogy kell oda is… de ehhez ld az első bekezdésemet. Ne hagyd, hogy a rossz matektanárok vegyék el az álmaidat… a matek logikus, tanulható, soha nem késő elkezdeni!

2021. júl. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Én még kémia szakot tudnék javasolni, ha annyira szereted. Habár ahhoz meg nem csak matek kell, hanem fizika is.


A matekról meg annyit, hogy többnyire 2-3-as voltam(középiskolaban még annyi se, de sose buktam), az érettségim is 3-as lett. Mentem egyetemre felnőtt fejjel és a matekkal első körben meggyult a bajom. Másodjára már jártam különtanárhoz és az írásbelim 1 pont híján 3-as is lehetett volna, de osszecsaptam a dolgozatot, a szóbelin meg 4-est kaptam. Egy jó tanár csodákra képes 😇

2021. júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
#4 persze, persze aha
2021. júl. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
23%
Kérdező középsikolai 2-3-assal garantált a bukás az első 2 félév analízisein természettudományos vagy mérnöki szakon. Olyan alapokkal nem lehet bírni.
2021. júl. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
1 szóval sem írtam, hogy mérnöknek tanultam. Etk-rá jártam és ott volt 1 félév matek
2021. júl. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Szóval a képességeim meghaladta, de nem volt vészes, mert csak a felszínt kapargattuk.
2021. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:
31%
"csak a felszínt kapargattuk" ETK-n? Elhiszem.
2021. júl. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!