Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappali vagy levelező érné...

Nappali vagy levelező érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Levelezőre jelentkeztem februárban, de sajnos azóta nincs munkám ezért gondolkozom a sorrend módosításon,

A nappali hétfő kedd szerda a levelező csütörtök péntek szombat, de hol találnék olyan munkát levelezőn ahova elég hétfő kedd szerdán bejárni ? Azt tudom hogy nappalin kapok diákot és vállalhatok diákmunkát illetve most kapok álláskeresési járadékot ( 90 nap) ha felvesznek nappalira az nem jár azt kiemelték, de levelezőn járhat? Van még valami előny/hátrány amit kellene mérlegelnem?


2021. júl. 2. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen képzésről van szó. Szerintem ha egy komolyabb, tanulósabb szakról van szó, akkor mindenképpen menj nappalira, mert mellette tudsz diákmunkát vállalni, ergo a szakodhoz megfelelő munkát tudod végezni. Igen, kevesebb a pénz, de hosszútávon szerintem jobbak lesznek a lehetőségeid.

Levelezőre csak akkor menj, ha mindenképpen tudod, hogy lesz lehetőséged a sulira is időt fordítani a munka mellett.

2021. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy a levelező minden héten 3 nap? Az nagyon sok. tekintve, hogy a nappali képzés is ennyi, tehát nincs közöttük különbség. Szerintem vmit félrenéztél.

DE ha így van, akkor nyilván nappali képzés, hiszen időd ugyanannyi megy el rá, és legalább ösztöndíjra is van esélyed.

2021. júl. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

pénzügy és számvitel szakról van szó

viszont nincs sok pontom 402

tavaly 406 volt a nappali

400 a levelező 60fő jelentkezett nappalira és 38 levelezőre ezért is gondolom, hogy a levelezőre talán könnyebb lenne bejutni úgy tudom hogy az anyagot 3-3 nap ugyanúgy leadják kontakt formában mindkét rendben

2021. júl. 2. 09:30
 4/8 A kérdező kommentje:
20-20 főt vesznek fel
2021. júl. 2. 09:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Fura lenne ha csütörtök-szombat lenne a levelező. Nekem péntek-szombat volt mindig.


Amúgy szerintem a levelező képzés jobb, kevesebb az elvárás, ami nem baj, mert a szakmát nem az egyetemen tanulod meg. Szóval úgy értem, hogy levelezőn például deriválásból elég volt egy számolós ZH-t írni, a nappalisoknak felelni is kellett az elméletből vizsgaidőszakban. Habár én pont az vagyok, aki többször is elvégezte az egyetemi matekot két különböző mérnöki szakon pusztán amiatt, mert szeretem és bárhol 5-öst kapnék belőle elmélettel együtt is, de nem látom értelmét hogy valakibe beleverjék például a gyökkritériumot.


Ami fontos a szakmádhoz, az levelezőn is nagyobb hangsúlyt kap.


Nappalin előny talán, hogy ott van ösztöndíj? Azon kívül többet nem tudnék mondani.

2021. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a levelező hétfő-kedd, havi min. 5 alkalommal kell megjelenni, szóval van ilyen, sőt. Én nappalis vagyok, de nem értem én sem, hogy hogyan találják ki így a levelezős képzéseket...

Amúgy én ebben az esetben mindenképpen a nappalit választanám. Nekem gyanúsan kevésnek tűnik az a heti három nap bejárás, de ha valóban így van, akkor igazából sokkal jobban jársz vele. Mellette simán tudsz diákmunkát is vállalni és azért a nappali képzések tanulmányi szempontból is jobbak, van ugye egy teljes értékű diákod, ösztöndíjakra is tudsz pályázni.

2021. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hétfő kedd szerda a nappali akkor 8tól 6ig a levelezőt időben nem tudom gondolom azis de csütörtök péntek szombat azt tudom mert még a TO-ra sem engedtek be csütörtökön mert az levelezős nap....
2021. júl. 2. 17:20
 8/8 A kérdező kommentje:
#5igen tuti
2021. júl. 2. 17:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!