Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolai tanár végzettségg...

Középiskolai tanár végzettséggel lehet akár alsósokat is tanítani?

Figyelt kérdés
Felsősöket igen, azt tudom, de alsósokat is?

2021. júl. 3. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tárgyak pl nyelv amit alsóban is lehet vele oktatni (német, angol, tesi stb), de alapvetően nem. Ha alsóba akarsz tanítani kifejezetten akkor ahhoz tanítói végzettség kell.
2021. júl. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Amit az első mondott + a gyakorlatban manapság olyan pedagógushiány van, hogy egy pár éven belül kb. a portás bácsi is taníthat majd.
2021. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Pont nyelvet szeretnék tanítani, az egyik az angol lenne, amit már ugye általános iskolákban is tanítanak, a másikat csak gimikben. Alapvetően középiskolai tanár szeretnék lenni, tehát tinédzsereket és felnőtteket tanítanék a legszívesebben, de elgondolkodtam azon is, milyen lehetne kicsiket is tanítani. A nagyon pici gyerekeket, tehát az ovisokat meg a babákat annyira nem szeretem, de az alsósok aranyosak. Voltam még tavalyelőtt egy táborban közösségi szolgálaton, ahol 6-7 évesek voltak főként és sokkal jobb volt velük, mint amire számítottam. A felsős korosztály nem igazán vonz, legalábbis az 5.-6. osztályosok szerintem a „legrosszabbak” abból a szempontból, hogy pont kezdenek kamaszodni, már nem ártatlan kisgyerekek, mint az alsósok (persze tudom, velük is van gond, ők sem mindig viselkednek tündérien), de a középiskolások már azért valamennyivel érettebbek, felnőttesebbek, főleg a 11.-12.-esek, akiknek már közeleg az érettségi, a továbbtanulás. Nyelvből meg ugye kötelező is érettségizni, sokan emelteznek, sokan akarnak nyelvvizsgát, külföldön továbbtanulni, azért csak komolyan veszik többnyire...


Ismerek egy lányt, aki talán 1 éve végzett, állítólag tanító, de például 6.-osokat is tanít. Akkor ez hogy van? Ahhoz már nem tanári végzettség kellene? Ő matektanár.

2021. júl. 3. 19:48
 4/13 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel később el akarnám végezni a tanítói szakot, ami úgy tudom 4 év, akkor azt úgy, hogy már rendelkezem tanári végzettséggel, el lehet végezni rövidebb idő alatt?
2021. júl. 3. 19:50
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Az ismerősöd: ahogy írtam, tanárhiány van. Ha valahol nincs elég ember, szükség törvényt bont.
2021. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy tanárhiány van de a tanítóin lehet specializálódni és bizonyos tárgyakat, ami a specializációd ez lehet pl matek, nyelv, magyar oktathatsz 5-6 osztályban is. Mivel te angolt akarsz tanulni ezek szerint egynek így igen, ahol alsóban nincs kifejezetten erre specializálódott alsós tanító ott oktathatsz 3-4 osztályban is vagy korábban, attól függően hányadikban kezdik a nyelvet.
2021. júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A LÁNYOM KÖZÉPISKOlaI tanár, az egyik szakja az angol Neki adtak 4,6,7,9, osztályokat. A 4.-et nem vállalta, ezt nem vette az iskola figyelembe, azonnal felmondott.
2021. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
A középiskolai tanári diploma elvégzése azt jelenti, hogy végigcsinálta a képzést és bárhol taníthat, tehat általános iskolásokat is es kozepiskolásokat is. Lehet a lányod középiskolai tanár, és vannak igényei hogy hol szeretne tanítani, de a diploma szerint helyesen járt ez az iskolája, hiszen jogosult ott is tanitani.
2021. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8. Jogosult 5-12. évfolyamig, így nem egyezett bele.

Igen, megválogatja, hogy hol tanít. Főleg, ha az iskola nem tájékoztatja, hogy tele van problémás gyerekkel, akik lehetetlenné teszik a tanítást.

A másik pedig, hogy kicsi gyerekek tanításának módszertana eléggé más. A tanító képzésben van angol műveltségi terület nem véletlenül.

2021. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Van jogosultsága egy középiskolai tanárnak alsóban is tanítani, mert pl: a nyelv esetén, az mas tészta ha nem fogadja el. Persze van angol műveltségi terület de mellette meg 10 masik, nem biztos hogy minden tanitó azt választja. Azzal semmi probléma nincs ha 4 osztályba akarjak beosztani. A diplomája ezt is megengedi, de dönthet ugy hogy nem fogadja el.
2021. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!