Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ahhoz, hogy pl. franciatanár...

Ahhoz, hogy pl. franciatanár lehessek, muszáj emelt szinten érettségiznem a nyelvből?

Figyelt kérdés
Bocsi, tudom, hülye kérdés. Csak azon gondolkoztam, hogy a második idegen nyelvet 4 év alatt nem lehet elsajátítani középszinten (legalábbis kicsi az esély rá...). Akkor csak az mehet nyelvtanárnak, akit apuci-anyuci már alapsulin elkezdett járatni különórákra? (kivéve persze az első idegen nyelvet, mert abból nem gond az emelt szintű)
2010. aug. 26. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
muszály
2010. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Muszáj,ahhoz,hogy francia alapszakos bölcsész legyél.

A magyarázatot nem értem,most a francia a második nyelv?

És középszinten nem tudod elsajátítani?Akkor hogy akarsz emeltezni?

Nekem amúgy sikerült latinból,szóval megcsinálható.

2010. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, muszáJ. (ezt az előző válaszolónak)

Egyébként miért ne lehetne elsajátítani a második nyelvet 4 év alatt? Az rengeteg idő, másoknak is sikerült, nem véletlen kerülnek be középfokú nyelvvizsgákkal az emberek egyetemre.

Valamint az összefüggést sem értem a között, hogy emeltszintűzz franciából, és hogy egy másik nyelvet megtanulj középszinten...

Ahhoz, hogy bekerülj romanisztikára, emeltszintű érettségi kell az adott nyelvből, ehhez még választhatsz másik nyelvet, vagy törit is, hogy bekerülj.(Duplázással) Valamint francia töri szakos tanár is lehetsz akár, tehát ki tudod kerülni a második nyelvet, ha nagyon muszáj.

2010. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: de az is lehet, hogy a diplomához elvárás egy másik nyelv is középfokon, ezt nem tudom biztosan, járj utána. (Szóval én nem építenék arra, hogy második nyelv nélkül lehetnél franciatanár.)
2010. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor tisztázzuk: angol az első nyelv, francia a második. Angolt már alapiskola első osztályától tanulok, franciát még csak egy éve. Nem, nem fogjuk tudni elsajátítani középszinten, ugyanis kb. 11. osztály elején fogjuk befejezni az első könyvet (alapfok). Ezek alapján lesz egy emeltszintűm angolból (középfok) és egy "rendes" franciából (alapfok).
2010. aug. 26. 20:49
 6/13 A kérdező kommentje:
A diploma még messze van, addig simán el lehet azt már intézni...
2010. aug. 26. 20:50
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor nem leszel francia nyelvtanár.

Vagy jelentkezel anglisztikára és a francia lesz a második szak vagy rámész a franciára és romanisztikára jelentkezel,de oda emelt kell.

Hova valósi vagy?

2010. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát így tényleg nem leszek az...egyébként jó a nyelvérzékem, szeretk nyelvekkel foglakozni, és úgy gondoltam, franciával könnyebb lenne elhelyezkedni. Már csak azért is, mert tudomásom szerint az angolosokkal már Dunát lehet rekeszteni.
2010. aug. 26. 21:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is sikerült második idegen nyelvként emeltszintűznöm. Egyébként akkor miért nem jelentkezel oda másod-diplomás képzésként?
2010. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ahogy nézegetem,nem kell anglisztikára,germanisztikára,romanisztikára olyan magas pont

még ha nem is sikerül a francia emelt olyan szuperül,simán bekerülhetsz vele,ha van egy erős törid vagy magyarod

pl.

90 % töri+60% francia emelt+40 (emelt)+35 (angol nyelvvizsga)=375

SZTE francia=356

így pl. be lehet kerülni

2010. aug. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!