Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A magyar egyetemeken kötelezhe...

A magyar egyetemeken kötelezhetik a hallgatókat az oltásra ősztől, vagy csak akkor ha kormányrendelet lesz róla?

Figyelt kérdés
2021. júl. 4. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
KÖTELezhetik rendelet nélkül is.
2021. júl. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Nincs Mo-on kötelező covid oltás és nem is lesz! Az egyetemnek nincs beleszólása testi ügyekbe.
2021. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Van olyan kollégium, ahova nem lehet menni védettségi nélkül, vagyis most már nem tudom, így van-e, ugye szombaton meglett az 5,5 millió beoltott, nem tudom, hogy akkor ez is megszűnt-e, de pl egyik ismerősöm az Eltére jár, jelentkezett nyári koliba, de csak védettségivel lehetett menni. Na most ezek alapján, ha jön egy 4. hullám, szerintem a jelenléti oktatást max a védettségihez kötnék, bár nem tudom mennyire lenne értelme megszervezni jelenléti órákat az online oktatás mellett, ha egyáltalán lenne online oktatás.

Mindenesetre oltáshoz biztosan nem köthetik, védettségihez esetleg, de nem hiszem, hogy megtörténne.

2021. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. És ilyen kormányrendeletet nem fognak hozni. Hivatalosan senkit, még az egészségügyi dolgozókat sem kötelezik erre az oltásra.


Viszont pl. azt mondhatják, hogy csak védettségi igazolvánnyal mehetsz gólyatáborba (teljesen fakultatív rendezvény), koleszba (mindig mehetsz albérletbe).

2021. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem nem fogják előadáshoz és gyakorlathoz kötni, vagy az épületbe lépéshez. A koli szerencsére nem érint, egyetemi programokra meg nem járok.
2021. júl. 5. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!