Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok az ELTE jogász és...

Tudnátok az ELTE jogász és nemzetközi gazdálkodás képzéseiről véleményt mondani? Mindkettő érdekelne, de örülnék néhány "beszámolónak", hogy könnyebb legyen a döntés.

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon más a két szak, talán annyiból hasonlít, hogy mindkettőn seggelni kell. Én az ng-ről tudok jobban nyilatkozni, közgáz szak első évben elég húzós analízissel, mikro-makro, stat és vállalati pénzügyek. Nagyjából ezek azok amik nehezek, ha ezeket teljesíted fix meg van a diplomád. Egyébként nem kell matekzseninek lenni egyik ismerősöm 3-as matek érettségivel megcsinálta. Szorgalom kell a szakhoz és akkor nem lesz baj. Egyébként elég piacképes, követelmény a 2 gazdasági nyelvvizsga, szerintem ez az egyik legjobb gazdasági szak. Külföldön jóval könnyebb elhelyezkedni, mint a joggal, sőt én ezzel csak külföldre mennék a nyelvismeretek miatt. Sok hasznos dolgot tanulsz ( érveléstechnika, Külgazdasági politika, nemzetközi pénzügyek) illetve az ELTE-GTK-n magad döntöd el melyik tantárgyat veszed fel angolul díjmentesen. Diploma után szerintem ajánlott a mester, nem muszáj ng-n maradni elég sokfelé lehet ezzel az alapképzéssel menni, én leginkább az ng msc-t vagy ellátásilánc-menedzsment, pénzügy vagy ha jól megy a mikro-makro akkor közgáz elemzőt javasolnék. Diploma után is sokfelé tudsz elhelyezkedni dolgozni: vállalatoknál logisztikai, kapcsolattartói, pénzügyi vagy külkereskedelmi részen, illetve ha van sok plusz dolgod ( erasmus, több nyelv magas szintű beszélése) szerintem nem lehetetlen nemzetközi szervezetnél sem elhelyezkedni (EU gazd. szervei pl)

Én ajánlom ezt a szakot, szerintem nem fogsz mellé :)

2021. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!