Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ahol tanulok nem kötelező...

Ha ahol tanulok nem kötelező tantárgy a tesi, de én tornatanárnak mennék, akkor h tudok leérettségizni belőle? Tanáromnak mondom és kész?

Figyelt kérdés
Köszi a választ!

2021. júl. 10. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
??? Nincs olyan, hogy nem kötelező tantárgy a tesi. Államilag előírtan mindenhol kötelező. "Tanáromnak mondom" - melyik tanárodnak, ha úgymond nincs tesi? És mért szerepel a német a hívószavaid között és hogy jön ide a magántanár?
2021. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem kötelező érettségizni belőle ember....
2021. júl. 10. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"Nem kötelező tantárgy a tesi". Egy szóval nem írtad, hogy ide érettségi tantárgyat kell érteni. De annak sincs semmi értelme, hiszen nincs olyan iskola, ahol kötelező testnevelésből érettségizni! Mint ahogy fizikából, kémiából stb-ből sem! Van egy ötödik, választható tantárgy! Ez nem tesikérdés, minden gimnazista választ egy ötödik tantárgyat, itt semmilyen probléma nincs. Hogyne tudna érettségizni bármiből, amit tanult?! Minden gimnáziumban! Szakgimnázimban viszont mindenképpen szakmából kell. Ha ezen felül másból is akar mondjuk a felvételi miatt, akkor hatból fog érettségizni. Beadja a jelentkezését február elején az érettségire, ennyi a tennivalója. Azért a tanárával nem árt, ha előtte egyeztet.
2021. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm!
2021. júl. 10. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

[link]


Ehhez egy sima gimnáziumban tanuló diáknak, ahol néhány sulikör után focizás a program a tesiórákon, külön felkészülés szükséges. Mondd meg a tanárodnak, hogy mi a terved, és kérdezd meg, hogy fel tud-e készíteni. Ha nem vállalja, akkor a mi városunkban pl el lehetett menni egy sportra jobban specializált gimnáziumba, felkészítésre.


A felvin is vannak anyagok.


Sok sikert!

2021. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm! :)
2021. júl. 10. 16:41
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
A tanárképzés kétszakos, kell egy másikat is választani.
2021. júl. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom sportolsz-e valami mást is iskolán kívül, de ha az edződnek mondod, hogy fel akarsz készülni tesi érettségire lehet ő is felkészít(pl.: én edzőm tesitanár is egyben, és készít fel embereket).

De, ha mondod a tesitanárodnak, hogy érettségizni szeretnél, akkor foglalkozik majd veled külön és felkészít(ha vállalja). De jól gondold meg, hogy kihez mész felkészülni, az én sulimban például az én tesitanárom olyan volt, hogy egy 60 éves nő, és anyi volt a tesi óra, hogy sokszor be sem jött órát tartani. xD Amikor meg bejött, akkor pár kört futottunk, és kész. Ő is "készített fel", és nem nagyon foglalkozott a felkészítés alatt lévő diákjaival, némelyik rosszabbul csinálta a feladatokat, mint én(pedig én akkoriban egyáltalán nem edzettem, és mindenhez nagyon béna voltam). Persze ezeknek a diákoknak épphogy meglett a tesi érettségi(ha meglett nekik).

2021. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nálunk azért jobb a helyzet, mi sem csinálunk sokat tesin, de ha komoly dolog megy akkor a tanár is tanít rendesen akkor megy a munka :D
2021. júl. 10. 17:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!