Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lesz az emberből orvos?

Hogyan lesz az emberből orvos?

Figyelt kérdés

(A dolog nem aktuális, de szeretnék érdeklődni/informálódni)


Az első kérdésem az lenne, hogy Kémia úgy tudom 10. osztályig van, Biológia pedig 12. osztályig.

Aki Kémiából szeretne érettségit tenni és még nincs érettségije, megteheti? (vagy amíg nincs érettségi addig kellene +2évből pl osztályozó vizsgát tennie?)


Az utána lévő dolgot nagyjából tudom:

Kell írni két jó emelt érettségit Biológiából és Kémiából +1 b2/c1 nyelvvizsga a biztos bejutásért államin.


Gondolom aki orvos akar lenni egyedül az "általános orvos" osztatlan képzést választja ami 6 év... és körülbelül ennyit tudok.


Ha valaki elvégezte, ezt a 6 évet mi lesz belőle? pl háziorvos? Nézegettem a [link]

,de ez nekem kínai.


Megköszönném ha valaki egy pár mondatban összefoglalná, hogy megy ez, vagy esetleg adna egy pár linket ahol jobban le van írva.



2021. júl. 12. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Ugy, hogy tanul.
2021. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha elvégezted a 6 évet, utána rezidens leszel, gyakorlat következik. Majd csak utána lesz belőled orvos. Na persze a 6 év egyetemmel is lehetsz valami, pl. műsorvezető vagy Mészáros Lőrincné.
2021. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Alapból érdemes biosz-kémia tagozatra járni, így ebben az esetben mindkét tartárgyat 12. végégig tanulod emelt óraszámban.

Mivel általános orvosira kötelező a biosz, és a kémia (vagy akár kémia helyett fizika) emelt, így tökmindegy hány nyelvvizsgád van, nem fog számítani.

Az általános orvosi 6 év. Ekkor már rezidens vagy, ami azt jelenti, hogy végzett orvosok mellett már tudsz dolgozni. A 6 év után kell kiválasztanod, hogy mire szeretnél szakosodni (pl gasztroenterológia, neurológia, szemészet stb.). Ez szaktól függően 3-6 év.

2021. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Aki Kémiából szeretne érettségit tenni és még nincs érettségije, megteheti?"

persze. fakultációt érdemes felvenni, főleg ha emelt szinten akarsz érettségizni, mert az nem része a tananyagnak alapból.

nyelvvizga kelleni fog így is úgy is (függetlenül attól hogy a két emelttel kimaxolod a plusz pontokat), mert anélkül nem kapsz diplomát. és még középiskolában érdemes letudni, mert egyetem mellett nem lesz rá kapacitásod. és persze a tanulmányaidhoz is jól fog jönni a nyelvtudás, milliószor több cikk jelenik meg angolul mint magyarul, és sokat kell majd olvasnod a diplomamunkához.

általános orvosi után lehet szakosodni.

2021. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi 2-4#!

Most felvetült még egy kérdés: Ez viszi is az államilag támogatott éveket, utána van mód "ingyen" tanulni vagy a szakosodást már mindenkinek saját zsebből kell fizetnie?

2021. júl. 12. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A szakosodás alatt már munkaviszonyban állsz, kapsz fizetést.
2021. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!