Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Agrármérnöki mesteri képzéssel?

Agrármérnöki mesteri képzéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Agrár mérnöki egyetemre szeretnék menni, majd abból mesterizni. Van-e jövője ennek a szakmának? Megéri tanúlni? Mindig is jó voltam bioszból meg kémiából, nagyon is szerettem a mezőgazdasági dolgokat, csináltam is egy időben.

Szóval akkor, megéri-e tanúlni? És ha igen, akkor milyen szakirányban érdemes gondolkodni mert van kettő ami között választani kell. Növénytermesztés szakirány és Állattenyésztési szakirány.


Előre köszi a válaszokat.



2021. júl. 12. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

szerintem akkor érdemes ha a családodnak van már agrár vállalkolása. mert egyedül a 0ról kb lehetetlen összehozni. akkora pénzügyi befektetés amit segítség nélkül lehetetlen finanszírozni. a fiatal gazda pályázat 10 millió forintja marha jól hangzik, amíg utána nem nézel a mezőgazdasági gépek, üvegházak, fóliasátrak árainak...

persze el lehet menni alkalmazottnak, de az kezdőként nem fizet sokkal többet a diplomás minimálbérnél. ha vannak kapcsolataid akkor persze más a helyzet.

2021. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kedves első.
2021. júl. 12. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:
nincs mit. én kertészmérnök vagyok, mostanában bántam meg hogy ezt tanultam. nem egyszerű elhelyezkedni vele ÉS elfogadhatóan is keresni.
2021. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én agrármérnöki mellett az orvosi egyetemen gondolkodtam még, mert mint említettem jó voltam mindig bió és kémiából, de akkor lehet az orvosi marad.
2021. júl. 12. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:
engem is a kémia érdekelt. utólag visszagondolva jobban jártam volna egy vegyész vagy gyógyszerész szakkal. agaráron nem tudom, de kertészen lehet laboros irányba menni biokémiával, ha ez érdekel téged. bár egy humán vonatkozású laboros végzettséggel jobbak az esélyeid munka szempontjából.
2021. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Agrárban azért gondolkodtam, mert mlst mindenki a Bió és a zöld dolgok felé hajlanak.
2021. júl. 12. 14:54
 7/9 anonim ***** válasza:
lol. hamar megértenéd, hogy az egész csak marketing, azért csinálják olyan sokani mert sok pénzt lehet vele keresni, most ez a divat. a baj az hogy a bio minősítés rengeteg pénzbe kerül, anélkül meg nem árulhatod bioként a terményedet. csak ezért ne menj agrár szakra
2021. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor maradok az orvosinál.
2021. júl. 12. 15:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki területen belül én az agrár, élelmiszer és építőipart jo messzire elkerülném.
2021. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!