Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek menjek el Kisgyer...

Szerintetek menjek el Kisgyermek nevelő és gondozóknak és utána menjek vele egyetemre, vagy legyek kozmetikus? Melyiket éri meg jobban elvégezni? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Mind2. Elkezded a kisgyermeknevelő képzést, majd utána jelentkezel egyetemre óvodapedagogusnak. Plusz pont miatt.

És estin meg elvégzed a kozmetikust is egyetem mellett.

2021. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tovább szeretnél menni egyetemre,akkor semmiképp nem ajánlom előtte az okj-t. Az óvodapedagógus, kisgyermeknevelő szakokon általában 280-90 pont a ponthatár. Az okj pont csak akkor jár,ha megvan alapból a 280, így teljesen felesleges előtte elvégezni,ha tudod,hogy úgyis jelentkezel majd egyetemre.
2021. júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.válaszoló

Az okj többletpont akkor is jàr ha nincs meg a 280 pontod néz utána a felvin!

2021. júl. 15. 11:18
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 bocsi, igazad van. Összekevertem, mert a hátrányos helyzet és hasonlók járnak csak 280 felett, okj-ért jár.


Viszont én azt mondom,hogy ha az egyetem mellett döntesz,akkor inkább valamiből még 1 emelt, vagy 1 nyelvvizsga, mert ezek 1 év alatt simán sikerülhetnek. OKJ meg sok helyen 2 év.

2021. júl. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én inkább kozmetikusnak mennék a helyedben!
2022. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!