Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most érettségiztem és szeretné...

Most érettségiztem és szeretnék tovább tanulni full 2-lett a érettségim leginkább a "üzletember" szakma vonz de nem tudom,hogy el-e tudnám kezdeni a ilyesfajta szakmát vagy hasonlót okj-s ként?Vagy pénzel foglalkozni szakma amire van kereslet?

Figyelt kérdés

2021. júl. 14. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Hát jaj...

Az üzletemberek nagy részének van felsőoktatásban szerzett végzettsége nem hiszem,hogy kettes érettségivel nyomják.

2021. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Kettes érettségivel max a seprűnyél állhat a kezedben
2021. júl. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Ugye csak trollkodsz? 2-és érettségivel a kutyámat nem biznam rad nem h pénzügyeket Buksi!
2021. júl. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Igen, mehetnél közgazdásznak (egyetemre), ha van elég pontod, ill. kifizeted a tandíjat. Bár a 2-es érettségi lehet, hogy karcsú lesz, mert elég népszerű szakok vannak. Esetleg nézz szét a felsőfokú szakképesítések között, azt is egyetemen oktatják, ám nem ad diplomát, csak szakmát. De, ilyen MLM típusú balek értékesítőket, khm "pénzügyi tanácsadókat" mindig keresik, pont a te korosztályodból. Ezt nem ajánlom.
2021. júl. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Sehová nincs esélyed. Bárhová mennél, a minimumpont 280. Újra kellene érettségizni. De csak remélem,hogy a posztod csak vicc...Amúgy üzletember szakma nincs, nekik javarészt gazdasági végzettségük van..
2021. júl. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Általában a legéletképesebb emberek nem a négyes-ötösre érettségizők közül kerül ki.
2021. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Na jó.... Hanem bukdácsoló Ricárdók közül mi?
2021. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

Rokonom most érettségizett pl. Már 40.életévét töltötte be és saját vállalkozása van, felépíttetett egy gyönyörű házat és minden nyáron megtehetik, hogy elmenjenek nyaralni valamilyen egzotikus helyre.


Az érettségije kettes lett. Talán egy 3-asa lett.

2021. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Na jó azért tisztázzunk valamit...Amikor gimnazista voltam, akkor olyan szakgimibe jártam, hogy gyűlöltem az összes tanárt, az iskolát, az összes osztálytársat, az összes diákot, nem volt egy dolog amit ne gyűlöltem volna. Ez kihatással volt a jegyeimre, lelki állapotomra. Folyamatosan ideges voltam, hányingerem volt, alvàsi zavarokkal küzködtem, folyamatosan fáradt voltam. Ez ment a gimi utolsó két évében, természetesen borzasztó jegyekkel mentem érettségizni. 3,7 körül volt az átlagom, ez nálam 0.

Az érettségim is szörnyű lett, két darab kettesem is lett, de abszolút nem érdekelt. Nem érdekelt a tanulás, nem érdekelt semmit, az érdekelt, hogy végre szabaduljak abból a pokolból amit abban a négy évben (főleg az utolsó kettőben) éltem. Mikor meglett nagy kő esett le a szívemről, nem érdekelt hanyas. Úgy voltam vele, hogy minek ez nekem? Nem fogom soha hasznàt venni. Mentem is egy olyan szakmàra, ahol nem volt bemeneti feltétel az érettségi. Azt jó eredménnyel elvégeztem, emellett beiratkoztam még egy szakmára, tehát két iskolát csináltam egyszerre. Mindkettőt ötössel fejeztem be, pedig két hét különbséggel volt a két szakmàból vizsga. Az érettségihez is kaptam egy szakmát, mert szakgimit végeztem. Húsz évesen eljutottam oda, hogy van három szakmám, és jó melóhelyem, pedig 18 évesen miután leérettségiztem elköltöztem otthonról és az égvilágon mindenki kiröhögött, és kibeszélt engem, hogy milyen analfabéta, tanulatlan ge ci vagyok(ilyen szavakkal), sokszor fültanúja voltam ezeknek. Na, ebből lett elegem. Elhatároztam, hogy egyetemre fogok menni. Ennek 1,5 éve. Igen, szar érettségivel. Viszont van egy fontos dolog! Az, hogy mi van az érettségidben az teljesen mellékes, bármikor az életedben elhatározhatod magadat, és kijavíthatod azt ami ott van. Nem tetszik a kettes? Menj el, és érettségizz le újra! Én januárban jelentkezem, megyek ismét érettségizni. Tudom, pénzbe kerül, de kit érdekel? Rengeteget tanulok napi szinten mióta elhatároztam, hogy egyetemre akarok menni, és tudom, hogy sikerülni fog, be fogok jutni. Nem vagyok analfabéta. ,,Tanulatlan ge ci" meg végképp nem. Már a negyedik szakmàmat csinálom most, mellette meg otthon készülök emelt érettségire, és nyelvvizsgàra. Egy hónap nem maradt ki az életemből, amikor ne tanultam volna valamit, ésne lett volna tanulói jogviszonyom.

Röviden: Olthattok bárkit, hogy csak kettes lett az érettségije, nem tudhatjàtok, hogy miért lett csak annyi. Meg amúgy sem érdekli a kutyát sem, hogy most abban hanyas van, ha nem akar az ember továbbtanulni, ha meg akar, akkor sincs elcseszve az élete, bármikor újravizsgàzhat, ahogy én is fogom tenni.

Kérdező, aki üzletember általában tényleg tanult, egyetemet végzett ember, bár nem minden esetben. A lényeg az, hogy fel kell találnia magát az illetőnek, ha nagy vagyont akar. De ha csak kettes lett az érettségid, akkor azzal tényleg nem fogsz bejutni egyetemre, muszáj leszel újraérettségizni.

2021. júl. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a négy szakma lehet egy vagy kettő szakirányú is.
2021. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!