Osztatlan jogász szakra akarok menni érettségi után. Diploma után, bíróság vagy az ügyészség a jobb választás? Melyiket érdemesebb választani?

Figyelt kérdés
Bíró vagy ügyész

2021. júl. 16. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Az egyetemen úgyis ki fogod tapasztalni,hogy a bíróság vagy az ügyészség-e a neked való.
2021. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mi a különbség a kettő között?

2021. júl. 16. 14:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Uhh,hat nem végeztem jogot, szóval erre hiteles választ nem tudok adni.


Viszont tanácsolom neked,hogy olvasgass,kutakodj.

Nagyon sok jogi portal van az interneten is,pl.: Ez a portal elég jónak tűnik: [link]


Meg van is egy par ügyvédnek saját blogja.

Esetleg még ügyvédekkel is beszélhetnél.

2021. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :)
2021. júl. 16. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szia! én jogot végeztem

ez nagyon attól függ, hogy milyen típusú, beállítottságú ember vagy, ami nálam pl. egyetem végére alakult ki és rájöttem, hogy egyáltalán nem vonz


én az egyetem kezdetén ügyész akartam lenni és voltam is gyakornok ügyészségen, de természetesen nem az várt, ahogyan azt elképzeltem álmaimban, hogy én, az igazság harcosa bűnözőket juttatok majd rács mögé


az ügyészség hierarchikus felépítésű, először kerületi ügyész lehetsz (3 év fogalmazóság után) summa cum laude vagy cum laude diplomával, de csak mindennapi unalmas ügyeket kapsz (rokkant parkolóban jogosulatlanul parkolás, nagy ritkán befigyel egy-egy izgalmasabb eset, mint kts, sts, lopás)

emberölés és társai csak felsőbb szinteken vannak ugye..

ha egyetem után jó diplomaminősítéssel és TDK, OTDK helyezésekkel pályázol és több forduló után felvesznek fogalmazónak, utána pályáznod kell először alügyésznek, majd ha megfelelsz, kineveznek ügyésznek határozatlan időre egy általuk kiválasztott kerületi ügyészségre, ahol rengeteg aktát, iratot kapsz, szóval egy irodai kukac leszel és kezdődhet azon a bizonyos szamárlétrán való felkapaszkodás (persze mindezt csak kapcsolatok segítségével) ha magasabb pozícióba akarnál kerülni, de ehhez már nagyon nagy elhivatottság kell a szakma iránt és tudás

a nehezebb része tényleg a bekerülés, keveseket neveznek ki és ha ez megtörténik, utána rengeteg munkád lesz, kezdetben nem fényes fizetéssel

bíróság ugyanez, azzal a kivétellel, hogy ott elvesztegelhetsz akár 10 éveket is kinevezés nélkül és bírósági fogalmazóként rád sóznak mindent, akár jegyzőkönyv vezetést is, ami nagyon nem a te dolgod lenne fogalmazóként


a különbség a felvételiben, hogy a bíróságon objektívebb és betéve kell tudnod mindent a teszten, az ügyészség szubjektívebb, ott elbeszélgetések vannak és Belovics Ervin főügyész helyettesnek köszönhetően a barna csinos lányok előnyt élveznek


ezek a legutóbbi értesüléseim, lehet valamelyest változott ez azóta, de all in all, elég nagy fertő a rendszer, amit majd úgyis megtapasztalsz első kézből, főleg, ha gondolkodó és érzékeny ember vagy, ha ez utóbbi nem igaz rád, mert könnyen illeszkedsz és felveszed a gumigerinc stílust, lehet, hogy nem lesznek nagy problémáid, de attól még éh bérért leszel a rendszer szolgája, minimum pár évig... pár év után pedig kicsit többért, ügyészeknek emeltek fizetést, az több százezer most havi szinten


marad ezeken kívül az ügyvédi iroda, ami a felsoroltaknál is lejjebb van, vagy a cég/vállalati jogász/adótanácsos munka > jobb fizetés, még több munka de az elején itt sem akarnak egy pályakezdőnek fizetni és itt megintcsak eltérőek az elvárások, amiknek meg kell felelni


nemzetközi irodáknál és cégeknél pedig nem árt már eleve nagy tapasztalat, amit egyetem alatt kell megszerezni és minimum egy nyelvtudás, angol perfekt-tárgyalóképes, de előny ha azon túl is megy egy, mondjuk német v francia

2021. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

azt még leírom, hogy nem akartam elvenni a kedved, de ez a realitás. ha tényleg imádod és akarod ezt csinálni, akkor rengeteg tanulás, munka és kitartás árán tudod, akár az ügyészséget és a bíróságot is, de javaslom a TDK-OTDK versenyeket, mert azt nézik legjobban a diploma minősítés mellett és hogy legyél jóban a tanárokkal, mármint akik bírók vagy ügyészek, minél jobban szeretnék és kapcsolatban vagy velük, annál nagyobb az esély és ha kitűnsz, ilyen témában írsz diplomamunkát, az is segít


egyébként a különbség az, hogy ügyészségen a vádat képviseled az állam részéről, ha pedig bíró vagy, akkor te magad hozol ítéletet, de ezek illeszkednek az ügyész által javasolt ítéletekhez mindig, nem igen szoktak eltérni tőle


ja és szakvizsgát is tenni kell a 3 év fogalmazóság után


sajnos nem egy olyan esetről tudok, ahol az ügyész elhagyta a pályát az ügyészi kinevezése után, mert elege lett és inkább személyi edzőnek meg cukrásznak ment, ahol azt csinálja amit szeret

2021. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi ezt a részletes és hasznos választ!


Ügyvédként vagy vállalati jogászként cégeknél milyen az el helyezkedés?


Szeretem a jogot, érdekel is de az sem lenne hátrány ha el tudnék benne helyezkedni.

Még az építészmérnök és a tanár érdekel a jogon kívül.

2021. júl. 19. 14:39
 8/10 anonim ***** válasza:

szívesen!:)


vállalati jogász: én azt gondolom, hogy kapcsolattal könnyebb bekerülni, mivel rengeteg cég nem is álláskereső portálon hirdet, hanem elintézi "ismerős ismerősével", viszont azért akad pár profession és egyéb oldalakon is akik hirdetnek. nem lehetetlenség pályakezdőként bejutni, de nagy előny ha van egy combos munkatapasztalatod gyakornokként (szóval az egyetem alatt) egy jobb, nevesebb, akár nemzetközi irodánál vagy cégnél és az angolod mindenképpen jó (tárgyalóképes) szóban, de sok cégnél jellemző, hogy már szakvizsgázott jogászt keresnek

illetve még az is elmondható a vállalatokról, hogy több fordulós az interjú, erre is érdemes készülni, van olyan is (de lehet, hogy ez a ritkább eset) ahol ún. smart+dakt teszt van, amivel felmérik az intelligenciát, reakcióidőt, de ez talán a külföldi multikra jellemzőbb


nem akarok okoskodni, mert más szakmában nincs tapasztalatom és nem tudom, mik a valós lehetőségek, de úgy hallottam, hogy az építész és építészmérnöki elég jó, fizetés meg úgy minden szempontból

2021. júl. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. júl. 19. 21:08
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Kedves Kérdező! Én joghallgató vagyok, annyit megtudok erősíteni, hogy bármelyik pályát választod, mindenhova elég nagy kapcsolati tőke kell. Ezen kívül ebben a hivatásban elengedhetetlen a karakán kiállás. Bármit is választassz hajrá! Van 5 éved kapcsolatokat kiépíteni. Nálunk az egyetemen segítenek a kiállás, beszéd, stb fejlesztésében is.
2021. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!