Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát lehet max. 1...

Milyen szakmát lehet max. 1 év ráfordítással tanulni, amit mellékállásként jövedelmezően tudok űzni?

Figyelt kérdés

Szeretném a jelenlegi fizummal elérni a havi 500 nettót, ami azt jelenti, hogy olyan 150-200-at akarnék mellékállásból összeszedni. Egykor nem állt messze tőlem a matek és fizika, jelenleg pedig közszolgálatban dolgozom, van felsőfokú angolom is, ha ez jelent vmi előnyt.


Gondoltam klímaszerelésre, de úgy látom, hogy nagyon sok anyagi ráfordítást igényel induláskor az eszközök beszerzése, illetve abban csak a klímatelepítést látom jövedelmezőnek.



2021. júl. 17. 21:34
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Egy év alatt manapság egy szakképesítést nem sok esély van szerezni. Ha minden képpen valamilyen papírt szeretnél akkor a helyedben inkább valamiféle gyors képzést javasolnék. Szoftverfejlesztő tanfolyam stb.

Viszont ha valóban jól beszéled az angolt akkor egy részmunkaidős fordítói állást javasolnék. Fordítóként sok esetben a saját idődet osztod be ahogy szeretnéd így nem menne a főállású munkád rovására sem. Illetve a mai világban nagy a kereslet a jó kommunikációs készséggel és jó nyelvismerettel rendelkező emberekre. Általában egész szépen meg is fizetik.

Remélem tudtam segíteni!

2021. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pont a szoftverfejlesztő szakképesítést néztem, viszont ahogy utánaolvasok, ezeken a képzéseken megszerezhető tudás minimális ahhoz képest, ami szükséges egy szoftverfejlesztői állás betöltéséhez, pedig ez lett volna számomra a legszimpatikusabb.


Tudok beszélni, de azért egy fordítói munkához nem elég szerintem az átlag felsőfokon kommunikálás.


Köszi mindesetre a választ!


Egyébként egy nyelvet még el akarok sajátítani legalább középfokon, viszont nem tudom mit lenne érdemesebb tanulni, valami ritkább keleti nyelvet (leginkább arab), vagy inkább valamilyen újlatint.

2021. júl. 19. 22:29
 3/3 anonim válasza:

Előző válaszoló vagyok.

Elsősorban olyan nyelvet érdemes tanulni ami tetszik nekünk és nem érezzük elvesztegetettnek a bele feccölt időt. Ha viszont szakmai szemmel nézzük a dolgokat hogy mit “érdemes”, akkor viszont nyílván olyan nyelvet érdemes választani amire van kereslet és segíthet az elhelyezkedésben vagy esetenként a tovább fejlődésben. Európában ez az angol, német vagy a francia. Viszont persze vannak jokerek mint a finn vagy az orosz.

2021. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!