Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen ha valakit kirúgnak,...

Egyetemen ha valakit kirúgnak, mert elhasználta az összes vizsgalehetőséget egy tárgyból, újra tud jelentkezni felvin ugyanarra az egyetemre és szakra, és az addig elvégzett tárgyait elfogadtatni?

Figyelt kérdés
Ha igen, és fel is veszik, beiratkozhat?
2021. júl. 21. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Kivéve, ha sokat változott a tanterv.
2021. júl. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Nálunk nincs ilyen eltiltósdi.

Egy aránylag nehéz szakon több ismerősöm is ezzel taktikázott, hogy amikor már tudta, hogy valamelyik szórótárgyból fogytán vannak a vizsgalehetőségei, jó előre mindig újrajelentkezett, hogy ha elfogy a 6 alkalom és repül, következő félévben az újrafelvétellel kihagyás nélkül folytathassa.

Veszteni nem veszthet vele semmit az ember, ha mégsem szükséges, mert nem raknak ki, nem iratkozol be, hiába vettek fel, és semmi következménye az egész manővernek.

2021. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Igen, a bolognai rendszer miatt ez amolyan "check point" mint a videójátékokban. Ha meghalsz, akkor az utolsó mentési ponttól tudod folytatni. Itt annyi a csavar, hogy ha újra felvesznek akkor a tantárgyak elfogadtatása után (ami kis-nagy pénzbe kerül) nullával kezdesz, tehát ismét lesznek vizsgalehetőségeid.

A kettes nagyon jól leírta, én is hallottam ilyet, hogy valaki ezt sokszor megcsinálta és végül így el is végezte a mérnöki BSc-jét. 😅

2021. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az államilag támogatott félévek ugyanúgy fogynak így is, ugye?


Az is feltöltődhetne. :D

2021. júl. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4#


Csak elméleti síkon ... de úgy van, hogy 1. félév után felmondhatod az jogviszonyodat és nem veszted el azt a félévet az állami támogatott éveidből.


Lényegében olyan mint egy teszt félév.


Mi lenne ha minding amikor újra jelentkezné 1 félév után ott hagynád az egyetemet, így soha sem kéne államiről önköltségesre menni? :D


Lehet lehetetlen és én vagyok a tudatlan, de nem látom akadályát.

2021. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!