Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen indoklással lehetnék...

Milyen indoklással lehetnék Középiskolában MagánTanuló?

Figyelt kérdés
Üdv. Ne, ne invitáljanak el valamilyen olyan oldalra, ahol a közoktatásról szóló törvényben meg van említve a magántanulóság... Hanem az itteni Kreatívgazdagok találjanak ki valamit. Nem egy lehetséges ötletet várok, de igazán közel a szeptember, és valamit a nyakamba "kell" varrnom, hogy ne legyek folytonos bejáró Diák, és mindemellett kollégista. Az Igazgatónak már megvan a Maga Hozzámállása, mint egy Bizalmatlanhoz, tehát elég hihető sztorira fenném a fogam. Na hajrá!
2010. aug. 28. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
iskolafóbia. azt mindig bekajázzák...
2010. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
vág le a lábad. azt talán elfogadják, mint nehéz bejárás körülmény.
2010. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmész egy helyi pszichológushoz, elmondod neki hogy nem bírják az idegeid a nagy tömeget és ez miatt szenvedsz iskolában. Ő majd kiállít neked erről egy igazolást amit odaadsz az igazgatónak.
2010. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell indoklás, bárki lehet magántanuló, csak be kell adni a kérvényt. Az igazgatónak nincs beleszólási joga, csak a gyámügyi hivatalnak, de ők is csak akkor tagadhatják meg, ha ez kifejezetten ártana neked. Közoktatási törvény:)Olvass utána! A szüleidnek viszont talán van beleszólásuk, és nem neked kéne intézni.

Mi a fenének írsz minden második szót nagy kezdőbetűvel?

2010. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez a Pszichológus nem is rossz. De honnan legyek "Azt" szerző? Köszönöm a tippeket, de "Az" Igazgató bizalmatlansága már eléggé jól meg is fontolt hozzám képest, tehát nem feltétlen lehet Bárki, mert dönt Ő is az elfogadás igen-jéről....

Nos, az írásom így megszokott.

Köszöntem válaszokat!

2010. aug. 28. 09:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

És magántanulóként te fogsz otthon tisztességesen tanulni, hogy a félévi vizsgáid meglegyenek?


Egyébként terhességgel, gyerekkel, pszichés problémákkal szoktak javasolni magántanulónak valakit. De ha megkeresed a helyi gyermekjóléti szolgálatot biztos segítenek neked. Csak el kell mondanod, hogy nem akarsz iskolába járni, ők szoktak segítni ilyen "kitalációkban".

2010. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
Tanulj meg alkalmazkodni, öreg! Rendkívül idegesítő ez a modoros, természetellenes, magyartalan stílusod. Nem csodálom, ha az igazgató és valószínűleg az osztálytársaid is ki vannak rád akadva. Egy pszichológus jól jönne neked, jobbn éreznéd magad a bőrödben. Nem a magántanulóság a te megoldásod, az élettől, társadalomtól nem lehet megfutamodni. De, mint mondtam, az igazgatónak ebben nincs dötési joga, nem tudom, miért nem olvasol utána. És kiváncsi vagyok a szüleid hozzáállására. Ha lehet, normális magyar nyelven válaszolj, az automatikusan leírt nagy betűket pedig tudatosan cseréld le a magyar helyesírás szabályai szerinti kicsikre. Szóval szabálykövetés, alkalmazkodás! Gondolkozz, mielőtt csípőből elutasítasz!
2010. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem volt egy magántanuló osztálytársam, ő énekes volt. Kérvényt nyújtott be az igazgatónő felé, aki ezt pár napon belül elbírálta. A lánnyal és a szüleivel beszélt, mondta, hogy ő nem tanácsolja érettségi előtt egy évvel a magántanulói rendszer bevezetését, de a lány hajthatatlan volt. Félévente minden tárgyból vizsgázott - jóval szerényebb körülmények közt, mint mi: alig kérdeztek tőle nyelvből, írt egy levelet, magyarból elmondott 3 tételből egyet, és el sem olvasta a könyveket, de ugyanúgy leérettségizett... Szvsz az ő 4,3-as átlaga nem ért annyit, mint azé, aki azt iskolában hétköznapi módon teljesítette... :D


Egyik lányt meghívták egy színtársulathoz, nála is felvetődött a magántanulói jogviszony kialakítása, de ő nem élt vele, illetve ha valaki beteg (súlyos és például mozgásképtelen vagy nem jó neki a betegség miatt naponta bejárni, pl. mozgásszervi baja van, akkor is megadják, meg hogyha frissen műtött valaki és kb. 4 hónapig nem mehet sehova, ezalatt annyit haladnak, hogy neki ez a bepótolhatatlan, de nem akar évet ismételni, akkor lehet magántanuló így is).


19/F

2010. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Szia! Én is voltam magántanuló. Nagyon könnyű volt elintézni. Elmentem itt a gyermekjólétihez egy pszichológushoz,kitöltetett velem pár tesztet. Mindenféle iq teszt, meg ilyen általános teszt, hogy milyen a lekiállapotom stb.. Könnyűek voltak. Őszintén a kérdéseknél picit rájátszottam, hogy félek az emberektől meg ilyenek :D

1 órát max ha ott voltam, pár nap múlva visszamentem a szakvéleményért, benne is volt hogy javasolja a magántanulóságot. Ezt bevittem a suliba és ennyi volt.

Viszont pár hónap után mégis visszamentem nappalira, mert nekem nehéz volt így. Nulla tanári segítséggel sokkal nehezebb. Történelem, irodalom-az ilyen magolós tantárgyakat meglehet egyedül is tanulni otthon. De pl matek, azt magyarázni kell. 5-ös voltam matekból, de amíg magántanuló voltam ketteseket szedtem össze.

Bocsi hogy hosszú lett. De szerintem gondold át, mert nem könnyű így. Én is azt hittem, majd milyen szuper lesz, hogy be se kell mennem, majd itthon tanulgatok, beosztom magamnak az időm stb. Végül többet magoltam itthon, mintha bejártam volna rendesen.

2010. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Ha 14 éves elmúltál és elvégezted a 8 általánost akkor azt csinálsz amit akarsz!


Az, hogy 18 év a tanköteles korhatár az nem azt jelenti, hogy 18 éves korig "mindenkinek" kötelező iskolába járni! NEM! Csak a 8 általános elvégzése az ami MINDENKINEK kötelező! Aki azt elvégzi normál időben vagyis 14 évesen, annak a tankötelezettség elvileg megszűnt.


Az, hogy a tankötelezettség 18 évnél van meghatározva az csak olyan szempontból számít, hogy nem mindenki végzi el normál időben a 8 általánost. Tehát ha pl 14 évesen még csak 7 vagy 6 osztályt (vagy még kevesebbet) végzett el, akkor 14 évesen még nem mondhatja azt, hogy "kösz ennyi elég" mert 18 éves korig köteles még próbálkozni! De ez CSAK AZ ÁLTALÁNOS ISKOLA ELVÉGZÉSÉRE VONATKOZIK!


A gimnázium és semmi egyéb középiskola NEM kötelező oktatás!

2010. nov. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!