Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki magyarorszá...

Van itt olyan, aki magyarországi egyetemen spanyolt végzett?

Figyelt kérdés

- Hova jártál, milyen tapasztalataid vannak?

- Esetleg a levelező/távoktatásáról tudsz az adott szaknak?

- Milyen elhelyezkedési lehetőségeket találtál diploma után?



2021. júl. 25. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Mármint spanyol szakra gondolsz?
2021. júl. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen.
2021. júl. 25. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Akkor tudok segíteni, én most vagyok másodéves ELTE spanyolon. Imádom minden pillanatát, a tanárok nagyon nagy tudásuak, de segítőkészek és nem szívatósak, főleg ha látják benned az akarást (és azért van néhány durvább óra, például a nyelvészeti tárgyak, melyek nem könnyűek, bár én azokat szeretem a legjobban). Sőt, ha látnak benned fantáziát tutorálnak is versenyen/kutatáson (én is éppen egy kutatást végzek versenyen). Az órák érdekesek, és mivel sokféle téma van (irodalom, töri, nyelvészet, fordítás, társadalom, politika, földrajz, stb) sok irányba is tudsz kutatni és elhelyezkedni is (tehát egyáltalán nem érvényes a "BTK büfészak", mivel ha értesz ahhoz amit csinálsz és jól forgatod a kártyákat simán kapsz munkát, ráadásul abban ami érdekel).

A levelező/távoktatással kapcsolatban azt tudom mondani, hogy amikor én felvételiztem (akkor robbant ki az egész pandemia) nem volt ilyen opció és a mostani évben sem volt, legalábbis az ELTE-n nem, de szerintem a többi egyetem BTK-ján sem.

Én a diplomácia/tolmácsolás irányban szeretnék elhelyezkedni, de gondolkodom a számítógépes nyelvészeten is, akiket ismerek és már elvégezték a szakot nagykövetségeken, tolmácsként/fordítóként és multiknál helyezkedtek el. Van lehetőség szakmai gyakorlatra is több intézményben (Cervantes intézet, nagykövetségek, Európai Szabadalmi Hivatal, stb.). Ha van még egyéb specifikus kérdésed írj nyugodtan privátban akár.

2021. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, jól hangzik! A Pázmányon és a Pécsi egyetemen találtam levelezőn spanyol szakot. :)

Azt szeretném még kérdezni, hogy milyen fokról kezdtek el tanítani titeket az egyetemen? B2?

2021. júl. 25. 20:43
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Wow, nem is tudtam. A pécsit ajánlom nagyon, onnan vannak ismerőseim is és csak jókat hallottam a képzésről. A Pázmányról elég sok negatívat hallottam, valamint nekem nem szimpatikusak maguk a tanárok sem. A helyedben megnézném mindkettőn az órákat és a lehetőségeket és az alapján döntenék.

Igen, az elvárt szint B2, mert minden órád spanyolul lesz, a nyelvészettől kezdve a civilizáción át minden. Valamint nálunk meg Szegeden van például az első év végén egy nyelvi alapvzisga, ami elméletben B2, de gyakorlatilag olyan szókincset is igényelhet, ami C1-es inkább. Azt mondanám mielőtt mész feküdj rá kicsit a spanyolra, ajánlom az Español.hu nevű könyvet, a mi nyelvfejlesztés óráinkon is ebből a könyvből tanultunk (+ volt jó pár külön anyag is, de ez volt egyfajta bázis).

2021. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!