Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 24 évesen nőként elkezdeni...

24 évesen nőként elkezdeni egy 4 éves szakot nappalin?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek róla?


Bántalmazó családban nőttem fel, most sikerült elszabadulnom, szeretnék új életet kezdeni. Új városba költöztem, és gondolkodok egyetemre jelentkezni (pótfelvételi).

24 evesen mennyire vagyok hátrányban a 18 evesekhez képest?

Mennyire lesz hátrány, hogy 28 éves koromig biztos tanulni fogok ha elkezdem?

Minden vélemény, tanács, ötlet érdekelne, köszönöm!



2021. aug. 2. 21:13
 1/9 anonim válasza:
99%
Semmiféle hátrányban nem vagy kor szempontjából, és becsülendő, hogy a múltad ellenére tanulni szeretnél! A munkakeresésben lesz gond viszont, mert a cégek nem tolerálják, ha iskolába jársz nappalin. Levelezőn nincs az a szak, amit kinéztél? Milyen irányba mennél? Sok sikert kívánok neked!
2021. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs tervben családalapítás, akkor gondolkodás nélkül.
2021. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Családot alapítani harmincakárhány évesen is tud a kérdező, úgyhogy ez ne legyen akadály szerintem! :) (És ne kezdjük el a "de 30 éves kor fölött lejár egy nő szavatossága, mert ezekből a kommentekből Dunát lehet idehaza rekeszteni, érdekes módon külföldön még meg is tapsolnak, ha 40 évesen szülsz és addig dolgozol meg tanulsz.)
2021. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én arra gondolok,hogy ha el tudod tartani magad mellette, vagy van , aki eltart, akkor okés


Amúgy csomó helyen nappalis munkaviszonnyal keresnek diákmunkára embert, nem tudom, hogy tanítási idő után általában, vagy belelóg


Amúgy egyéb hátrányt tehát nem gondolok

Hát még mondjuk esetleg albérletet is még fizetni az alapmegélhetés költségei mellett. Mármint alap mint a kaják, meg fűtés, szemétszállítás, meg ezek, ezeket akkoris fizeted, ha tiéd a ház, de ez még pluszban hozzá jöhet esetleg.


De amúgy pl nem tudom, hogy levelező jó lenne-e neked, vagy indul-e levelezőn, vagy akár foszkon az álomszakod;


Nem tudom ,mennyire vagy nehéz helyzetben pénzügyileg

2021. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Mire gondolsz? Mért lennél hátrányban?
2021. aug. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Később a munkakeresesben nem jelentene hátrányt? Ha van egy 22 éves és egy 28 éves női jelentkező, akkor valahogy azt feltételezem, hogy a 22 évest előbb felveszik

De amitől a leginkább tartok, hogy mások le fognak nézni és el fognak ítélni, hogy csak ennyi idősen lesz(ha lesz) diplomám. Illetve valahol engem is nagyon bánt, hogy nem léptem korábban :(

2021. aug. 2. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nincs előnyben a fiatalabb, nem attól függ a felvétel. Ne bántson, hanem örülj neki, hogy képes vagy rá, legyél magadra büszke. Senki nem néz le, mert egyrészt senkit nem is érdekel a másik kora, mért érdekelné, másrészt mi a fene elítélendő van abban, ha valaki diplomát szerez? Teljesen mindegy, hogy hány évesen. A levelezőn eleve idősebbek ülnek, akkor azokat is el kéne ítélni? Úgy látom, a bántalmazott múltad árnya még ott kísért! Lépj ki belőle!
2021. aug. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még bőven ráérsz!

Én is most kezdek nappalin, igaz én 22 vagyok, kicsit én is tartok még most is ettől az egésztől, attól, hogy a kisebbek közül majd kilógok, illetve attól, hogy 26 éves koromra végzek majd, de muszáj magammal kezdeni valamit.

Nekem most lesz olyan csoporttársam, aki 28 éves, igaz már a második diplomája lesz, de ő is nappalin fog kezdeni ennyi évesen.

Szerintem tanulni sosem szégyen, mindegy, hány éves is az ember.

Vágj bele, egy percig se gondolkodj! Sok sikert!

Milyen szakra szeretnél menni?

2021. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

Szia, én nem osztom a többiek naiv lelkesedését. Nem biztos hogy megéri, attól függ hogy milyen szakot vegeznel.

Én is később kezdtem az egyetemet, nappalira iratkoztam elég nehéz szakra, azt hittem, hogy majd vígan dolgozok mellette meg elég élsz az osztondij. Már az első hónapban rájöttem hogy ez nem fog mukodni: előadásokon nevsort kellett írni, gyakorlatokon kötelező részvétel, meg se tudod mi az anyag vagy honnan lehet elérni ha nem vagy ott/nincs időd kapcsolatot építeni. Az orarendem olyan volt, hogy vagy a nap közepén volt, vagy egy délelőtt, egy délután... Vegigevickeltem, de közben arra is rájöttem hogy ennyit nem ért, mesterképzésre már másféle orientalodtam,végül azzal keresek viszonylag jól. Mesterképzés alatt már tudtam a szakmámban dolgozni is felállásban.

Én nagyon szerettem volna levelezon csinálni, de nem indult belőle. 25 felett kínszenvedés volt már nekem a nappali tagozat.

Persze nem tudom mi lett volna ha nem tanulok, lehet a munkahelyemen valami továbbképzésre elkuldtek volna, és ugyanitt tartanék.

2021. aug. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!