Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz szakirányt választottam?...

Rossz szakirányt választottam? (villamosmérnöki bsc)

Figyelt kérdés
Szóval beágyazott rendszerek szakirányon fogok végezni jövő nyáron (fél évet csúszok) és az lenne a kérdésem, hogy a szakmán belül más területeken mennyire lehet elhelyezkedni ezzel a szakiránnyal? Sajnos most kezdek rájönni, hogy leginkább az energetika és a védelemtechnika érdekelne, bár a beágyazott programozással és az elektronikával is elvagyok egyelőre. Ezért sem tudtam jól dönteni amikor választani kellett, mert több dolog is érdekel, csak az "erősáramos" szakiránynál a PLC és az irányítástechnika tárgyak nem voltak szimpatikusak, úgyhogy maradt a beágy. Pl. egy EON-hoz felvennének így, ha önállóan bepótolnám a kimaradt dolgokat? Egyébként minimális szinten így is tanultunk energetikát, illetve még lesz egy olyan tárgyunk, hogy biztonságtechnika, de azt nem tudom pontosan miről fog szólni és milyen lesz az oktatás minősége.

2021. aug. 7. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Na, végre egy értelmes ember, aki nem a hulibuli témakörre hiszi azt, hogy az a villamosmérnökség. A védelemtechnika az nagyon szép tudományág. A baj az, hogy azért a miért? kérdés az felmerül, az meg a villamos művek témakör (végül is eljutottunk az energetikához), tehát csak kellene az is. A kettő együtt régen azért volt vagy négy félévnyi anyag. Szerintem szedd fel a tudományt. És akkor mondhatod, hogy a papírban nem ez áll ugyan, de ismered a kérdést.

Az ejonhoz szerintem így alapból csak akkor vennének fel, ha épp meg vannak szorulva, mivel hasznot arányosan később fogsz jelenteni.

2021. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hulibuli témakör alatt mit értesz?:D A beágyazott szakirányt? Amúgy az lenne a terv, hogy első munkahelynek megpróbálnék valami köztes területen elhelyezkedni egy kisebb cégnél, ahol erősáramos tapasztalatot is szerezhetek, közbe tanulnám a szükséges anyagot és utána jelentkeznék csak valami olyan területre, ami igazán érdekel.
2021. aug. 7. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!