Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van aki tud olyan gimit, ahol...

Van aki tud olyan gimit, ahol van lehetőség japánt tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szívesen tanulnám a nyelvet, de nem tudom, hogy melyik suliban lenne rá lehetőség.

2021. aug. 12. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon elég kevés iskolaban tanítanak japán nyelvet,de speciel ezen az oldalon jól összefoglaltak,hol oktatnak japánt:

[link]


Ezek szerint ezekben a gimikben van japán:

Babits Mihály Gimnázium (Budapest), Városmajori Gimnázium (Budapest), Géza Király Közgazdasági Szakközépiskola (Vác), Corvin Mátyás Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola (Budapest), Szent László Gimnázium (Budapest), Bálint Márton Iskola (Törökbálint), Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium (Budapest), Ráday Pál Gimnázium (Pécel), Ady Endre Gimnázium (Debrecen), Tiszaparti Gimnázium és Humán Szakközépiskola (Szolnok)


Ahogy olvastam vannak olyan szakközépiskolák is (amik ma már technikumok)amelyekben szintén van japan nyelvoktatás,de nem tudom,hogy nálad csak a gimik játszanak-e.


Persze,én inkább a gimnáziumokat javaslom, egyértelműen színvonalasabb ezekben a nyelvoktatás.

2021. aug. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es által megadott link 2011-es, azóta egy kicsit változtak a dolgok.

Babits Mihály Gimnáziumban és a Bálint Mártonban tanítanak japán nyelvet. A Városmajoriban már kiszedték a választható nyelvek közül. Arról nincs információm, hogy szakkörként indul-e, utána kell járni. A Szent Lászlóban sincsen már a választható nyelvek között, de 3. nyelvként szakköri keretek között lehet japánul tanulni.

Középiskolák, ahol még tanítanak japán nyelvet: Szent-Györgyi Albert Ált. Isk. és Gimnázium (IX. ker.), Hunfalvy János Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum (I.ker) Kürt Alapítványi Gimnázium (XI. ker.), Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gimnázium (V. ker.), Humán Intézet Gimnázium (VII. ker.), GARABONCIÁS Kreatív szakmák Technikuma (VII. ker.)


Ahol van japán-angol vagy angol-japán tagozat: Babits, Szent-Györgyi, Hunfalvy, Humán Intézet

A többi iskolában 2. nyelvként választható opció a japán.

2021. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm 2-es a helyesbítést!


Most nézem én is,hogy egy picit régi link😅

2021. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!