Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan oldjátok meg a levelező...

Hogyan oldjátok meg a levelezős képzést munka mellett, ha nem csak szombaton, de pénteken is van óra?

Figyelt kérdés

Mesterszakról lenne szó, még a felvételinél direkt rá is kérdeztem, hogy ugye csak szombaton lesznek órák? Erre most nézem az órarendet, hogy az órák 70%-a péntek 14:30-tól lesz, néha ezek mellett lesz szombaton is, de a nagy része pénteken lenne?


Úgy voltam vele, ha néha lesz pénteken óra, megpróbálom megbeszélni a munkahelyen, hogy a maradék órát túlórában ledolgozom, vagy néha esetleg vennék ki szabadságot, de így, hogy szinte csak pénteken van óra, így azért eléggé elment a kedvem az egész mesterszaktól, főleg, hogy feltételezhették volna azt, hogy mesterszakot levelezőn már mindenki munka mellett csinál, és nem sokan tudják megoldani, hogy minden pénteken eljöjjenek a munkahelyükről.


2021. aug. 15. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ne add fel, beszéld meg a munkáltatóval, biztosan találtok megoldást. Esetleg rövidebb heti munka idő
2021. aug. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak szombaton voltak óráim, de voltak kollégáim, akiknek pénteken is. Ők úgy oldották meg (a vezetővel megbeszélve), hogy azon a héten, amikor pénteken órájuk volt, hétfőtől csütörtökig reggel nyolc helyett hatra jártak be dolgozni.
2021. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha megoldható, akkor hétfő-csütörtök + fél óra munka, és máris "megvagy".
2021. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Túlóra+szabadság. A vizsgaidőszakot hozzavéve a kovetkező két évben nem mész nagyon nyaralni..
2021. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Detto nálunk is így van. Zömében pénteken vannak órák. Már mondtam a munkáltatómnak de hogy gyakorlatilag hogy fog működni azt nem tudom. Szabadságra fogok menni olyankor és biztosan lesz olyan nap is, hogy kihagyom az órákat. Hamarabb menni dolgozni és később maradni nem tudok mert a gyermekeimet hozom viszem oviba, suliba.
2021. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam, hogy kérek kedvezményes tanrendet, amikor ugyebár nem kötelező az órákon való részvétel, de ha egy órán sem lennék bent, akkor nem sok jót jósolnék magamnak.


Szerdán tudok beszélni az ügyvezetővel, kiváncsi vagyok mit fog mondani.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2021. aug. 16. 11:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező ez a kedvezményes tanrend hogy működik? Van ilyen?
2021. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amikor még az alapszakomat csináltam akkor volt lehetőség kedvezményes tanrendre, igaz, csak olyan esetben, ha 2 óra ütközött, a tanárral kell először megbeszélni, aztán pedig Neptun kérvény, igaz, nem ütközik most az órarend szerint 1 órám se, mondjuk de, a munkarendemmel ütközik :D de lehet egy kérdést megér és írok az ügyintézőnek, hogy ilyen esetbe érdemes-e egyáltalán próbálkozni ilyennel.
2021. aug. 16. 12:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ! I


lyen esetben nem kell akkor az órán bent lenni, ez így oké. Az anyagot a csoporttársaidtól kérted el majd ugyanúgy vizsgáztál velük egyszerre, mint normál esetben?


Légyszi írd majd meg, hogy mit mondtak.

2021. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Betelefonáltam az ügyintézőnek, Ő megerősítette, hogy egyesével kell írni a tanároknak, hogy engedélyezik-e a különleges tanrendet, ami csak azért gáz, mert vannak tanárok, akik közül valaki például január óta nem írt vissza.


Egyébként logikusan belegondolva eltelt egy fél tavaszi félév, meg egy teljes őszi és tavaszi félév online oktatás keretein belül, elvileg rendelkezésre áll olyan tananyag, aminek a segítségével 100%-osan fel tud az ember készülni otthon is (megoldott feladatsorok, magyarázattal levezetve), szóval szerintem logikus lenne azt a hallgatók rendelkezésére bocsájtani mert nem hiszem, hogy sokan megtudják oldani a pénteki órákon való részvételt, legyen szó alap vagy mesterszakról.


Teljesen az órákat nem merném kihagyni, mert egyenlőre még nem ismerem a szaktársaimat, szóval egyenlőre nem látom az alagút végét, az meg, hogy 10 szabadságot egyből kivegyek, + az esetleges vizsgák / ZH-k, és ez csak egy félév, nem akarom az összes szabadságom ellőni, ha más nem, akkor szimplán nem kezdem el a mestert, még ilyen gondolat is megfordult a fejemben.

2021. aug. 16. 15:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!