Radiográfia vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sokat olvatam mostanában erről a szakról és nagyon érdekesnek tartom. Viszont érdekelne olyan emberek véleménye,akik ezt tanulták és esetleg most is ebben a szakmában dolgoznak. Mennyire volt nehéz a képzés? Mennyire volt orvosi jellegű a képzés? Diplomázás után milyen munkalehetőségeitek voltak? Mennyire éri meg anyagilag? Ti hol tanultatok? Szóval igazából minden érdekelne ezzel a szakmával kapcsolatban. A válaszokat előre is köszönöm.

2021. aug. 15. 23:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én Debrecenben tanulok Orvosdiagnosztikai Analitikus szakon, amin a radiográfia az egyik választható specializáció. Én nem ezt választottam, de volt ilyen jellegű bevezető tárgy, ami ízelítőt adott.

Nekik nagyon tudni kell az anatómiát, sokkal fizikásabb jellegű ez az irány, érthető módon, hiszen a különböző képalkotási eljárások elméletéről van szó.

UH-t, CT-t, MRI-t, RTG-t fognak tudni kezelni. Ez nem orvosi, habár Debrecenben az orvosi karon van ez a szak, így véleményem szerint itt a legmagasabb színvonalú ez a szak. Az is igaz, hogy a radiográfikusoknak nagy autonómiájuk van olyan értelemben, hogy ezeket a vizsgálatokat önállóan végzik (kivéve az UH-t), a kontrasztanyagokat is beadhatják. Ők persze nem értékelnek eredményt, de arról meg kell győződniük, hogy a radiológus számára értékelhető felvételt adnak ki a megadott elvárások alapján.

2021. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!