Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészek, vegyészmérnökök....

Vegyészek, vegyészmérnökök. Megérte ezt a szakmát tanulnotok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 03:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Most nagy a hiány kémiatanárokban.
2021. aug. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Én ugyan nem vagyok vegyész vagy vegyészmérnök, de van ismerősöm a pályán. Tőle tudom, hogy aki egy jó állást meg tud csípni és meg tud tartani az iparban, az magas fizetésre, biztos megélhetésre számíthat. A gond azonban az, hogy a vegyészi és vegyészmérnöki álláshelyek száma viszonylag alacsony az országban. Ezért egyáltalán nem biztos, hogy valaki kezdő vegyészként vagy vegyészmérnökként a lakhelyéhez közeli állást talál; illetve ha az állását elveszíti, akkor rövid időn belül talál másikat. Ha valaki leépítések vagy a cég tönkremenetele miatt elveszti a munkahelyét, az nagyot koppanhat, mert lehet, hogy akár évekig sem talál a szakmájában a lakhelyéhez közeli újabb állást. Ez sajnos nem olyan "univerzális" terület, mint a gépészmérnöki vagy villamosmérnöki, amely szinte mindenhova kell. Egyszóval ezen a pályán van a munkahely-találást illetően egy jelentős kockázat. Aki családi okokból a lakhelyéhez kötött és nem tud bármikor egy másik városba költözni egy új munkahely kedvéért, annak kimondottan kockázatos ez a pálya.
2021. aug. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem találtam munkát a végzés után. Nem csak én, hanem rengeteg szaktarsam. Többen végzünk, mint kellene.

Ráadásul tapasztalat nélkül kb sehova nem kell az ember.

Ha van ismeretség és az elején el tudsz indulni tapasztalatot szerezni, akkor jó lehet. Mai fejjel biztos, hogy nem szenvedem végig az egyetemet.

Kifejezetten nehéz a vm szak, bármennyire is jól fog valakinek az agya.

2021. aug. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Párom vegyész(+anyagtudomany msc-t is megszerezte utána).

Fizikai kutatólaboratóriumban dolgozik. Ő ezt szerette volna, úgy tűnik meg is érte neki.

2021. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Mennyi a fizutok a szakmában?
2021. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

3# vagyok. Azért kell lepontozni, mert elmondtam az igazat? Nyugodtan utána lehet nézni, hogy hány nyitott vegyészmérnök pozíció van most és ebből hány helyre vesznek fel a hirdetés alapján akár pályakezdőként is. És akkor nézd még azt, hogy arra a pozícióra lehet 50-100 jelentkező is lesz.

Én is itt tájékozódtam egyetem előtt és senki nem írta le az igazat.. Persze, van aki el tud helyezkedni benne, de a volt csoporttársaim nagy része egyáltalán nem szakmában van. Az MSc sem igazán segít, ha nincs tapasztalat vagy ismeretség.

Nagyon sokan a szakmában dolgozók közül is csak technikusi labor munkát kapnak. Azért meg szerintem kár 3,5+2 évet tanulni.

2021. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem van benne sok lehetőség. Az elindulás (kezdőként) lehet nem egyszerű, nekem 2017-ben viszonylag hamar (pár hónap alatt) sikerült. Igaz azóta csökkent a hirdetett állások száma. Anyagi és szakmai szempontból is érdemes (legalább pár évre) külföldre menni. Német nyelvterületen (Németország vagy Svájc) sok a lehetőség.

Angol és német menjen jól, akkor biztos kelleni fogsz sok helyre. (Magyarországon és máshol is )

2021. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat! Azért kérdeztem, mert jelenleg 11-be megyek majd, tehát itt az ideje kitűzni a célokat, és továbbtanulás terén kicsit tanácstalan vagyok. Jó tanuló vagyok, megvan a felsőfokú angol és középfokú német nyelvvizsgám, tehát a pontok egy részét már jó előre megszereztem. Amin gondolkozok, az vegyészmérnök, vegyész, gyógyszerész vagy az orvosi, de természetesen attól is függ minden, hogy a következő 2 évben milyen lesz a teljesítményem.


A kémiát és matematikát imádom, biológia és fizika is megy, elvileg majd most kell faktot választani, és kémia + biosz fakton gondolkozom.

2021. aug. 17. 11:52
 9/15 A kérdező kommentje:

#3-astól kérdezném: Köszönöm a válaszod, sajnálom, hogy nem sikerült a szakmában állást találnod. :(


Tudsz nekem mondani egy arányt, hogy kb. hány % tudott elhelyezkedni a szaktársaid közül?


"Én is itt tájékozódtam egyetem előtt és senki nem írta le az igazat.. "


Én azt látom, hogy az egyetemek is olykor-olykor tudatosan megtévesztik a felvételizőket, hogy xyz szak mennyire jó. Sajnos van a családomban olyan lány unokatestvérem, aki elhitte anno., aztán most ott áll, hogy 1 év után sincs állása a diplomájával, most kezd majd árufeltöltőként egy bevásárlóközpontban. (Tudom, most a covid-járvány odacsapott a gazdaságnak.)

2021. aug. 17. 11:59
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

#8 és #9: Sajnos igazad van: manapság legalább ugyanannyira gátlástalan marketing folyik az egyetemi szakok népszerűsítésében, mint az áruk reklámozásában. Az egyetemeknek és oktatóiknak ugyanis egzisztenciális érdekük, hogy minél több hallgatót magukhoz csábítsanak. A hallgatók számából van a bevétel, s ha nincs elég hallgat, akkor az közvetve oktatói állásokat veszélyeztet.


A vegyészmérnöki pályáról annyit, hogy a 70-es, 80-as években, amikor a vegyipar Magyarországon államilag támogatott húzóágazat volt, évente nagyjából 3-400 hallgatót vettek fel erre a szakra az országban; most, hogy a hazai vegyipar alacsonyabb súllyal van jelen a gazdaságban és sok nagyobb cég meg is szűnt, szintén 3-400 hallgatót vesznek fel évente. (S akkor még nem is beszéltünk a korábban nem létező biomérnök szakra fölvett évente 2-300 emberről, akik lényegében specializált vegyészmérnökök, s a munkájukat lényegében vegyészmérnökök látták el.) Egyszerűen nincs ennyi szakemberre szükség.


Persze ahogy írtam, aki megcsíp egy jó vegyészmérnöki állást, akkor azzal magas fizetése lehet. A többiek meg elmehetnek szakmán kívülre fél fizetésért.

2021. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!