Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kiskorom óta orvos szeretnék...

Kiskorom óta orvos szeretnék lenni, Aneszteziológia és intenzív terápia érdekel Tudnátok mesélni róla részletesen hogy pontosan mit csinál, és milyen feladatai vannak?

Figyelt kérdés

Lehetőleg orvostanhallgatók, orvosok és eü-s dolgozók válaszát várnám!


Májusban fogok érettségizni gimiben.


2021. aug. 19. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Hogyan érdekel, ha nem is tudsz róla semmit? Talán szépen hangzik?
2021. aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Műtétek során altat figyeli a gépeket, érzéstelenít, ki kérdezi műtét előtt a beteget, intenzív osztályon látja el a súlyos betegeket, műtét után figyelemmel kíséri a betegeket, újra éleszt.


Ennyit tudok róla

2021. aug. 19. 17:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam valaki le írja részletesen,
2021. aug. 19. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Hát nagy nagyon röviden ennyi, amit leírtál. Bővebben csak nagyon hosszan lehet leírni. Eléggé sokrétű terület, kell potens gyógyszereket alkalmazni, gépeket kezeni, diagnosztizálni (adott esetben nagyon gyorsan), invazív beavatkozásokat végezni (légútbiztosítás, erek megszúrása, regionális érzéstelenítés).


Nagyon tisztában kell lenni az élettannal, gyógyszertannal, tájanatómiával, szükség van kézügyességre is. Meg bírni kell a terhelést, sokat kell éjszaka és hétvégén dolgozni, illetve emberek szenvedését és halálát végigkísérni. Ha szakvizsga után elmész magánba, akkor talán egy kicsivel jobb, de ott is viszonylag könnyen lehet egy kis hibával nagy bajt csinálni. Vagy ha nagyon mazochista vagy, dolgozhatsz mentőn vagy SBO-n is.


Nagyon sokáig én is aneszt-intenzíves akartam lenni, de az utolsó pillanatban meggondoltam magam, elmentem teljesen más szakterületre. De a barátaim, akik elkezdték az aneszt-intenzív szakképzést, azt mondják, nekik eddig tetszik (szűk 1 éve vagyunk rezidensek).

2021. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4es köszönöm a választ!


Te melyik egyetemen tanulsz?


Én a pte áok-n gondolkodom.

2021. aug. 19. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A Semmelweisen végeztem (rezidensre már nem igazán mondják, hogy az egyetemen tanul). De Pécs is legalább annyira jó hely, ott írták az aneszt-intenzív tankönyvet (a Bogár Lajos-félét). Igazából kb. mindegy, hol diplomázol, nagy különbség nincs a négy magyar egyetem között.
2021. aug. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt még meg tudnád mondani hogy mennyi idő az az aneszteziológia és intenzív terápia szakorvos képzés?
2021. aug. 20. 08:19
 8/8 anonim ***** válasza:
5 év
2021. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!