Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok jó gimnáziumot...

Pillangócica kérdése:

Tudnátok jó gimnáziumot ajánlani Csongrád-Csanád megyében? (Szeged,Szentes,Csongrád,Kecskemét főként)

Figyelt kérdés

Most megyek 8.-ba és sajnos még nem sikerült eldöntenem hova megyek tovább tanulni. Matek és az angol az erősségem eddig a 7 év alatt kitűnő átlagom volt. Főleg Szeged, Csongrád, Kecskemét és Szentes környékén lévő ajánlatoknak nagyon örülnék. Érdekelne milyen ott az oktatás (milyenek a tanárok) illetve, hogy milyen a közösség (számomra nagyon fontos mindkettő)


Válaszokat előre is köszönöm:)



2021. aug. 23. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A megye két legjobb gimnáziuma a szegedi Ságvári, illetve szintén Szegeden a Radnóti. Utánuk elvileg a makói József Attila jön, majd a hódmezői Bethlen és Németh Laci. Nyelvekből szokták jónak mondani a szegedi Deákot meg Tömörkényt. A Deák nekem nem szimpi, oké hogy nagy az épület, modern meg amerikai mintára van az egész, de olyan sok gyerek van (7-8 osztály egy évfolyamon), hogy én nagyon kényelmetlennek tartom külső szemlélőként. A Tömörkény ebből a szempontból jobb, ott kevesebb az osztály, bár az ottani ismerőseim a tanárokkal nincsenek nagyon megelégedve.

Szentesen van még a Horváth Mihály, annak a diákéletéről jókat hallani, de nagyon "művészképző" feelingje van, ami a matekos beállítottságod mellett nem tudom, hogy hogyan férne el.


Én magam ságváris vagyok, és bár nem matekos, de vannak barátaim abból az osztályból. Nálunk mindig az "A" (szóval a mat-fiz) osztály kapja a humános ofőket, akik jellemzően nagyon szimpatikus, laza, osztályukért bármit megtevő tanárok, mindig imádni szokták őket.

Maga az oktatás kiemelkedő színvonalú, kicsit hajtós, de ha jó eszed van, és szorgalmas vagy, nem fogsz meggebedni.

A diákságot én speciel imádom, tényleg otthon érzem magam az iskolában, mert nagyon felszabadult, befogadó, "liberális" az iskola közössége, talán "jobb" is, mint más iskolákban, de ezt csak abból tudom leszűrni, hogy miket mesélnek radnótis meg deákos barátaim. Sok programunk van évközben (Gólyanap, gólyapróba, Ságvári-hét, Ságvári napok, A SÍTÁBOR, költészet napi tematikus hét, SáRa kupa (sportversenyek 3 napon át a Radnóti gimi ellen, jellemzően pompás hangulattal és a végén nagy bulival), és még sok más random dolog).


Tudnék mondani pletykákat még más sulikról, de inkább nem riogatlak esetleges téves gondolatokkal. Viszont a Ságvót a legmelegebb szívvel ajánlom, gyere hozzánk bátran! <3

2021. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Jó ilyen jókat hallani egy iskoláról minden képpen elgondolkodom rajta !

2021. aug. 23. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Még egy szavazat a Ságvárira. :) Nagyon jó a hangulat és jók a tanárok. Az A osztály fele matek tagozatos. A humán osztályban pedig emelt óraszámban oktatják az angolt.
2021. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!