Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tárgyfelvétel orvosin, hogyan?

Tárgyfelvétel orvosin, hogyan?

Figyelt kérdés
Egy tárgyam nem lett meg másodévben, emiatt a következő félévben azt újra fel kell vennem, ez 6 kreditet jelent. Ha tavasszal passziváltatom a félévet, akkor nyáron nem tudnak átsorolni, jól gondolom? Illetve a szabályzatban azt olvastam, hogy 2 aktív félév eredménye alapján sorolnak át. Tehát akkor ha az őszi félévem aktív, tavasszal passzív, jövő ősszel ismét aktív, akkor az idei őszi meg a jövő őszi félév eredménye alapján sorolhatnak át vagy jövő ősz és az azt követő tavaszi félév alapján? Valamint ha csak ismétlés miatt egy 6 kredites tárgyat kell újra felvennem; e mellé szükséges még tárgyakat felvennem? Van félévente valami kreditminimum? A szegedi orvosira járok egyébként. Ha tudtok valamit ezzel kapcsolatban azt nagyon megköszönöm!

2021. aug. 23. 15:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Átsorolás mindig nyáron van, és az _utolsó_ két aktív féléved eredményeit nézik (akárhány passzív féléved volt közte).

Tehát ha idén tavasszal aktív voltál, idén ősszel aktív leszel, aztán jövő tavasszal passzív, akkor az átsorolásnál az idei tavaszi féléved és az idei őszi féléved fog számítani.

Ha nagyon szellős az órarended, mindenképp töltsd fel szabadonválaszthatókkal.

2021. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 18 kreditet fel kell venni félévente és teljesíteni is kell, hogy az évi 36 kredit meglegyen.
2021. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Előző félévben 31 kreditet teljesítettem, akkor ez azt jelenti, hogy idén 18-nál kevesebb kreditet is felvehetek mint 18?
2021. aug. 23. 16:58
 4/23 A kérdező kommentje:
Tehát 18-nál kevesebb kreditet*
2021. aug. 23. 16:59
 5/23 anonim ***** válasza:

Azt nem egészen értem, hogy hány kredited volt most tavasszal,

37? (Ha nem teljesítettél egy 6 kredites tárgyat, de mégis teljesítettél 31 kreditet)


Nem vennék fel sokkal kevesebb kreditet, mert a képzési terület átlaglimitjét (orvosin ha jól emlékszem 3,00) is tartani kell az átsorolás elkerüléséhez.

2021. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ha kevés kreditet veszel fel, nem lesz ösztöndíjad a tavaszi félévben. félévben
2021. aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

De nekem a tavaszi félévem passzív lesz majd most


37 kreditem volt, ebből 31-et teljesítettem

2021. aug. 23. 17:17
 8/23 anonim ***** válasza:
Akkor meg a következő őszi félévben nem lesz.
2021. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem érdemes az állami ösztöndíjat 6 kredites félévekre pazarolni (milliós tételekről beszélünk orvosi esetén), én mindenképp haladnék a tárgyaimmal csúszás esetén is.
2021. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
De mit csináljak, ha csak akkor vehetem fel a harmadéves tárgyakat, ha minden másodéves tárgyamat teljesítettem? Haladnék én a pathológiával, de biokémia hiányában nem vehetem fel...
2021. aug. 23. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!