Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemeknél melyek a piacképe...

Egyetemeknél melyek a piacképes szakok?

Figyelt kérdés

Biológus tantárgy a kedvencem, de nincs olyan szak, amivel később hallássérültként tudnék majd dolgozni (egészségügy..).

Mik a piacképes egyetemi szakok?


2021. aug. 28. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Mindegyik szak piacképes, csak van, amelyik kevésbé.


Biológiával a gyógyszerészet például tudna működni.

2021. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Biológus vagyok, volt csoporttársam aki hallássérült volt. Azt hiszem készüléke is volt, de nagyrészt szájról olvasott. A beszédet nehezen értettem, de semmiben nem gátolta, ugyanúgy szóbelizett is vizsgákon, mint mi. Most már le PHD-zett és az ÁOK-n dolgozik kutatóként.


Ez ne akadályozzon meg téged, hogy azt tanuld,amit szeretnél.

2021. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Egyetemen nem szakmát tanulsz, hanem fokozatot szerzel, amivel utána felvesznek egy állásra és kitanulhatsz egy szakmát. Hogy milyen szakma piacképes és hogy hol tudsz elhelyezkedni az teljesen két dolog és helyfüggő is. Általánosságban elmondható, hogy az egyetemen végzett hallgatóknak a nagy része nem abban a szakmában dolgozik, amilyen irányú diplomája van.
2021. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nyugodtan mehetek biológiai szakra? Nagyon szépen beszélek, mintha nem is lennék hallássérült, úgy beszélek. Hallásban viszont igen egy kicsit ke vagyok maradva, de nem vészesen, tudok attól még kommunikálni az emberekkel.

Biológus mit csinál pontosan? Esetleg gyógyszerész?

2021. aug. 28. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
A biológia szak nem ez miatt nehéz, hanem alapból van olyan nehézségű, mint az orvosi. Rengeteg szakterület van, nem tudom mi érdekel, vagy hogy mi fog,a munka is ettől függ.
2021. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20%
csak ne az elte-re menj, én gyógyszerészetit ajánlanám, de az kőkemény nehéz (egy végzős)
2021. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!