Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gazdálkodás és menedzsmentr...

Ha gazdálkodás és menedzsmentre szeretnék menni az egyetemen milyen faktot érdemes választani a gimiben? Illetve akik gaz-menre járnak, tudnátok pár szót mondani róla? Szeretitek? Érdemes?

Figyelt kérdés

2021. szept. 2. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Matekfakt?
2021. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%

Nem gazdmenes, hanem pénzügy-szamviteles vagyok, de az első 1 év ugyanaz volt, mint a gazdmeneseknek. Matekot érdemes fakton tanulni, mert sok emeltes feladat van. Illetve, ha nyelvet tanulsz, azzal se lőhetsz mellé. Diplomához és a munkához is kelleni fog az angol vagy a német.

Érdemesnek érdemes, jó elhelyezkedési lehetőségek vannak vele. Tanulsz majd marketinget, pénzügyet, számvitelt, jogot, közgázt, menedzsmentet és annak különböző alfajait. Úgyhogy, ha meglesz a 400+ pont, akkor hajrá!

2021. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Matek-töri
2021. szept. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én töri-infó faktos voltam, de jobban jàrtam volna ha a játékot választom töri helyett.
2021. szept. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Matek. Közgázom majdnem mindig, mindenhol kelleni fog egy kis (vagy sok és nehéz) számolás. Gazdálkodás és menedzsmenten is. Nagyon kevés olyan tárgy lesz, ahol egyáltalán nem lesz szükséged a matematikai gondolkodásra.


Illetve, feküdj rá az angolra és legyél túl hamar a nyelvvizsgán. Ha vissza mehetnék újra középsuliba, akkor erre a kettőre koncentrálnék nagyon. A matek érettségim elég gyenge lett (utána dolgoztam pár évet és csak utána jelentkeztem az egyetemre). Szóval nagyon-nagyon sokat kellett vele itthon foglalkoznom, mindennap munka után leültem és magamtól tanultam éjszakába nyúlóan. Közgázon nem fognak senkit megtanítani számolni, nincs rá se idő, se kapacitás.


Én szeretem a szakot. Összességében, hozzáadott a gondolkodásomhoz a képzés. Most végzek, viszont vagy MA pénzügy vagy MA számvitel lesz nekem a folytatás. Összeségében úgy érzem, hogy a fővárosban eltudnék helyezkedni ezzel a végzettséggel, vidéken viszont nehezebben. Ezért is megyek most már számvitel irányba.

2021. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én gazdmenes vagyok. Első év után nem vészes a matek, addig viszont mindenképpen megéri. Ha nem is akarsz matekból emelt érettségizni, megéri felvenni a faktot, aztán következő évben valamikor leadni (én is így csináltam, nem akartam matek szóbelit, viszont így nagyon jól sikerült a közép érettségim), illetve ahogy írták mások, legalább 1 nyelvre gyúrj rá nagyon. Sok sikert!
2021. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. szept. 4. 14:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyelv + matek

2021. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én matek-magyarra jártam, amiből annak idején kavarodás volt, mert ilyet még nem hallottak.


Szigorúan véve elég csak a matek fakt, és azt tolni ezerrel. És hogyha jó tanuló vagy, akkor eleve gondold át, hogy nem akarsz-e inkább rendes közgazdász szakra menni (GPME vagy AK), vagy pénzügy-számvitelre. A gazdmen egyfajta generalista bölcsészmérnök, “nesze semmi, fogd meg jól”, még a kermark is jobb nála, mert ad át konkrét szakmai ismereteket is. De a psz még jobb talán.


A magyarban az a ráció, hogy nagyon fontos egy menedzsernek a szövegértés. szövegelemzés, fogalmazás. A hagyományos menedzser tesztek mind matematikai és szövegértés skilleket mérnek.


A történelemben az a ráció, hogy a közgazdaságtannak fontos része a társadalomtörténet, a gazdaságtörténet, a politika stb. Régen a közgázra töriből kellett felvételizni.


Az angol faktnak is lenne értelme, mert az angol nyelvtudás is fontos.


Azt mondom, vagy legyél egyszakos matekos, vagy válassz mellé bármit, amiben nagyon jó vagy még vagy amit nagyon szeretsz. És gondold át még egyszer a szakválasztást, vagy menj rendes közgazdász szakra, vagy legalább valami specializáltra (gazdinfó, psz, kermark).

2022. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!