Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemeknél hogy működik az...

Egyetemeknél hogy működik az egész oktatás?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, mindenki magának kalkulálja ki az órarendjét (testnevelés is van?), de ezt hogy lehet jól megcsinálni? Van annyi oktató, hogy mindenki órarendje szerint álljanak a táblához és oktassa a hallgatókat? Tehát: nekem és a mellettem ülő Tamásnak 13.15kor kezdődik a matek (mert ezt írtuk be), de a Tamás 13.25-re tette a matek tantárgyat, akkor hogy lesz ez így megoldva?

Mindennap be kell menni? Vagy csak hetente pár napra?


2021. szept. 2. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
99%

Egy álomvilágban talán így van.

Gyakorlatilag az előadások idejei fixek, szemináriumból, gyakorlatból meg választhatsz esetleg 2-3 időpont közül tárgya ként esetleg.

Szabválok, kötválok tárgyanként meg úgyis fix időpontban vannak, aközött válogathatsz, hogy melyiket veszed fel.

2021. szept. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
91%
Attól is függ, mit tanulsz és hányan vagytok összesen a szakon. Én anglisztika BA-n minden tárgynál minimum 10 időpont közül választhattam, fordító mesteren már csak 1 fix volt mindenből :)
2021. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tárgyakat és időpontjaikat meghirdetik, ezek közül lehet választani és az órarendet összeállítani. Nem te szabod meg az időpontokat, hanem csak választhatsz közülük. Ha jó felveszed, ha nem, akkor meg nem.
2021. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy már előttem is írták, időpontok vannak kiírva a különböző tárgyakból és te azokra tudsz feljelentkezni. Azt, hogy mennyi időpont van, az határozza meg legfőképpen, hogy melyik egyetemről és milyen szakról beszélünk, illetve hogy milyen tárgyról. (kötelező, kötelezően választható vagy szabadon választható) A nagyobb fővárosi egyetemeken kötelező tárgyaknál akár 15-20 gyakorlati sáv közül is lehet választani, azonban vannak helyek ahol konkrétan nincs is csak egy. Az előadásokból valóban csak 1-2 időpont szokott lenni, bár ezeken nem szokott lenni katalógus, ergo ha nem mész be az sem érdekel senkit. Kötelezően választható és szabadon választható tárgyaknál már sokkal kevesebb sáv van, nagyobb egyetemeken is csak max 3-4, kisebbeken csak egy. Ezen kívül vannak egyetemek vagy szakok ahol nincs is rendes tárgyfelvétel, hanem kész órarendet kapnak a hallgatók. (Semmelweisről hallottam ilyet pl, máshol nem tudom hogy előfordul-e ilyesmi.) Tesi a legtöbb helyen van, ez általában 2 vagy 3 kötelező félév szokott lenni. Hallottam már olyat is viszont ahol nincs. Egészségügyi szakokon pedig amennyire tudom végig kötelező tesire járni.
2021. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden nap be kell menni (hétköznapokon), és 3 nap 8-kor kezdek, és este 6-kor végzek.

A tárgyak időpontjait ki kell választani, nem megmondani, hogy mikor érsz rá.

Ha Tamás rossz időpontra vesz fel egy tárgyat, például ütköznek az órái, és nem jár be az egyikre soha/nem készül, akkor nem teljesíti a feltételeket, és abból a tárgyból megbukik.

2021. szept. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!