Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 390-400-as pontszámmal felvesz...

390-400-as pontszámmal felvesznek bárhova is felsőoktatasban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tovább tanulni és körülbelül 390-400 pontom lesz ha mindent úgy fogok csinálni ahogy terveztem. Szerintetek ez mire elég? 390 ponttal van bármi esélyem bejutni egy 400-410 pontos helyre? Nemzetközi tanulmányok a cél, vagy média.

2021. szept. 4. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 400-410 pontos helyre 400-410 ponttal juthatsz be. Ha a ponthatárnál kisebb a pontszámod, akkor nem vesznek fel az adott szakra.
2021. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

felvi.hu

a 390-400-as eredmény semmire nem jó, ha nem rendelkezel a megfelelő emelt érettségikkel, amit megkövetelnek.

2021. szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából sok helyre elég, kivétel a gazdasági szakok meg pszichológia szakra. Vidéki egyetemen sok helyre elég szokott lenni az a 390 pont.
2021. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok szakhoz elég, de pont ehhez a kettőhöz nem valószínű, ide azért jóval több kéne.
2021. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És mi az amihez szerintetek elég? Mit tudnátok ajánlani? Most érdeklődési kör ellenére.
2021. szept. 4. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:

-gyógytornász

-gyógypedagógia

-tanító

-óvodapedagógia

-közösségszervezés

-bármely mérnöki szak

-gyógyszerész

-egészségügyi szervező

-tanári szakok

-szociális munka

-orvosi diagnosztikai analitikus

-védőnő

-dietetikus

-igazságügyi igazgatási

-csecsemő- és kisgyermeknevelő

-nyelvszakok, pl anglisztika, germanisztika)

-term. tudományos szakok, pl biológia

-infós szakok

-szociálpedagógia

-pedagógia



Próbáltam többféle területről keresni szakokat. Nyilván nem mindegyik egyetemen kerülnél be bármelyik szakra ezek közül,de van olyan fővárosi vagy vidéki egyetem,ahol igen,idei pontszámokat nézegettem.

2021. szept. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hatodik válaszoló! Azért még nem szeretnék le tenni arról amit a kérdésben írtam, megprobalok küzdeni az utolsó pontomért is! Aztán majd lesz ami lesz :)
2021. szept. 4. 21:47
 8/9 A kérdező kommentje:
A kettesnek pedig válaszolnám hogy természetesen csak olyan helyeket néztem ahova a történelemmel be tudok jutni (ugyanis történelemből emeltezek)
2021. szept. 4. 21:48
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ez kevés, minimum 490 pontot gyűjtsél!
2021. szept. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!