Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőmérnökihez milyen "elő...

Építőmérnökihez milyen "elő szakra" van szükségem?

Figyelt kérdés
Jelenleg kőműves vagyok, érettségizem. Magasépítőtechnikusit kell tennem? Vagy érettségi után pályázhatok?
2021. szept. 7. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Érettségi után mehetsz!


Építőmérnökin nem is kell pályamunkát készítened az építészmérnökkel ellentétben!

De arra készülj fel, hogy kemény lesz, kell egy emelt érettségi, és a műszaki rajzon sírni fogsz!

2021. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Érettségi kell, hogy kell-e emelt nézd meg a neten. A helyzet viszont, hogy olyan brutál matek és fizika fog ömleni 4 évet, hogy sem a kőművesség, sem magasépítő technikus nem fog segíteni, miközben a kőművesek sem élnek manapság rosszul. Egy kezdő mérnök kevesebbet kap valószínűleg. Mindennek ellenére hajrá, drukkolok ha ez az álmod és ne add fel :)


Egy építőmérnök.

2021. szept. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Épiteszet ami maga erdekel. De most olvasgattam utana a fizeteseknek. Igazabol csinalni szeretnem, de nem eri meg a belefektetett energiat es a rad harulo feleloseget sem tukrozi a fizetesed.. ugy gondolom, vallalkozokent jobban kereshetek es boldogulhatok. Persze ha van pozitivum ezek ellenere azert erdekelne😁
2021. szept. 7. 08:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Miután tervezői jogosultságot szereztél és felállítod a saját kis vállalkozásod, elég jól lehet keresni. Legyen az családi ház tervezés, földmérőként kisebb felmérések, de ismerős kisebb vízépítő projektekkel is jól keres. A felelősségre minden épeszű mérnök köt felelősségbiztosítást, ami nem olyan drága, de nem kell attól félned, hogy elveszted a házad.


A gond az, hogy 5 év egyetem, még 3-5 év a jogosultság, most nem tudom pontosan, de reálisan 10 éved benne lesz, mire igazán jól élsz ebből.

2021. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4: Pont akkor nincs semmid amikor legjobban kellene. Önálló élet kezdése , ingatlanvásárlás , családalapítás stb. Viccet félre téve sokkal jobban élnek velem egykorú szakmunkások mint én mérnökként .
2021. szept. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!