Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állami ösztöndíjas egyetemről...

Állami ösztöndíjas egyetemről mikor tudok kijelentkezni ingyen?

Figyelt kérdés

Foszk képzésről megyek tovább alapszakra kérdésem hogy van e olyan ha ugy látom hogy nagyon nem megy hogy az első félévben ingyen otthagyni?

vagy akkor végig ki kell fizetni a hátralévő 4 félévet? vagy azt az egyet amire bejelentkeztem ?


2021. szept. 8. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az első félév végén még következmények nélkül otthagyhatod. Tehát a vizsgaidőszakot még végigcsinálhatod, csak nem jelentkezel be a második félévre.
2021. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. szept. 8. 11:32
 3/11 A kérdező kommentje:
és ha tegyük fel a második félév végén érzem úgy h nem tudom végig csinálni? azt a félévet kell kifizetnem a másodikat? vagy mind a 4et?
2021. szept. 8. 11:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor csak a második félévet kell kifizetned (vagy "ledolgoznod")
2021. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

értem köszönöm az információt

És mikor van az hogy minden félévet ki kell fizetni?(vagy visszafizetni) ilyet is hallottam vagy ezt rosszul tudom?

2021. szept. 8. 13:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha egyetem után nem dolgozol itthon annyi időt, amíg a képzés tartott. A képzési szerződésben le vannak írva ennek a feltételei.
2021. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen erről tudok, erre viszonylag sok időt adnak hogy ezt teljesítsem köszönöm
2021. szept. 8. 13:23
 8/11 anonim ***** válasza:
En 2 szakon is voltam. Egyik bsc-8 feleves volt a teljes kepzes,abbol 1 volt aktiv,1 passziv. Egybol utana felvettek osztatlan tanarira,ami 10 feleves,annal viszont 2 felevet lehettem "buntetlenul". Utobbinal pont 2 aktivom,es 2 passzivom volt. Kiiratkoztam,semmi levelet nem kaptam fizetesi kotelezettsegrol,vagy barmirol,bar en elvileg nem is fogok. Csupan kiiratkozas utan par hettel megkaptam postai uton,hogy milyen targyakat teljesitettem. Viszont. A parom bsc-n,ami 7 feleves 3 felevet volt aktiv,1et pedig passziv,majd ujra felvetelt nyert ugyan arra a szakra,csak masik egyetemre,ott 2 aktiv volt neki. Ezen a szakon ugyebar 1 felevet "engednek". De neki mindket egyetemen tobb volt. O is szinten kiiratkozas utan kapott levelet a teljesitett targyairol,es annyi. Teny,hogy o mar 2 eve dolgozik mo-n. Nem tudom,lehet latja az egyetem,vagy ilyesmi? De meg csak egy altalanos tajekoztatot sem kapott,hogy vagy fizetsz,vagy dolgozol,stb.
2021. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy amennyi félévet járok az a gazdaságba " le kell dolgoznom"

Akkor ha esetleg ugy alakulna hogy nem sikerül befejezni és elmegyek "ledolgozni" azt a félévet ami állami volt nem szabják ki a félév árát?

Ha meg kifizetem, akkor nincs ez a kötelező ledolgozni azt a félévet amit államin jártam?? (bocsi ha kicsit értetlen... kezdek belezavarodni)

2021. szept. 9. 10:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs,paromnak 2 es fel eve semmi ertesites nem jott ezzel kapcsolatosan. 🤷‍♀️ 8as vagyok
2021. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!