Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkuliával milyen nehéz...

Diszkalkuliával milyen nehéz lenne továbbtanulni középiskola után?

Figyelt kérdés

nagyon nehezen megy a matematika, többször is majdnem megbuktam félévben/évvégén és szeretnék csinálni egy diszkalkulia tesztet.


ha ezekután kiderülne hogy diszkalkuliás vagyok, és kapnék papírt meg miegymást, fel lennék mentve vagy akármi, milyen nehéz lenne továbbtanulni középiskola után?


el tudnék helyezkedni valahol? művészet, bölcsészet esetleg, természettudomány szakok is érdekelnének.

főiskolák/egyetemek gondolom tudnak róla hogyha valaki diszkalkuliás, lehet hogy ezért nem vesznek fel?



2021. szept. 9. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Mit? Szerinted mennyi matekra van szüksége egy pl. könyvtárosnak?
2021. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

"főiskolák/egyetemek gondolom tudnak róla hogyha valaki diszkalkuliás, lehet hogy ezért nem vesznek fel?"

Le se szarják, csak legyen meg a pontod...

2021. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Barátnőmnek papírja van róla, idén végez jogi szakon.

Természetesen vannak olyan szakok ahol nem fogsz találkozni számolós tárgyakkal. Mondjuk természettudománynál pont az ellenkezője igaz.

Annyi biztos, hogy nem fog ez gátat szabni a felvételednek. Minden további tanácshoz azonban már konkrét szakkal kellene számolnunk.

2021. szept. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Még annyi, hogy matekból nem kell érettségizned ha kapsz erről papírt. Azt kell helyettesítened egy másik tárggyal.
2021. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk már beiratkozáson külön mondták (bár mi szakunkon ez asszem alapból kizáró ok,úgyhogy nem értem miért xd),hogy akinek van valami ilyen,az jelezze és akkor úgy oldják meg,szóval ha az egyetem rugalmas,akkor simán lehet.
2021. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!