Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen/melyik gimibe fogtok...

Milyen/melyik gimibe fogtok felvételizni? (8.osok) 📚

Figyelt kérdés

Elsősorban 8.os és Budapesti társaimat kérdezném ez ügyben ha már van elképzelésük

Jövőre már én is gimis leszek de nem tudok gimnáziumot választani, párat írnátok nekem? Olyanokat amik tényleg erős és jó gimnáziumoknak számítanak!;D



2021. szept. 12. 10:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Apáczai mat-fiz tagozat a cél.
2021. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyolcadikos vagyok ugyan, de az elmúlt két évben iskoláztam be a gyerekeimet.

Budapesten rengeteg erős és jó gimnázium van. Azt nem írtad, hogy milyen terület érdekel: matek, természettudomány, humán, nyelv? Vagy általános tantervű gimi? Itt egy lista a teljesség igénye nélkül:

Eötvös

Apáczai

Fazekas

Berzsenyi

Városmajori

Madách

Veres Pálné

Árpád

Szent László

Szent István

Veres Péter

Szerb Antal

József Attila

Kőrösi (III. ker)

Könyves

Óbudai

Babits

Xantus (ez fizetős)

Karinthy

Kölcsey

Móricz

Óbudai

Rákóczi

Vörösmarty (VIII. ker)



A lista első 8-10 sulijába 80 pont feletti írásbelivel és nagyon jó vitt pontokkal van esély bekerülni. A listában hátrébb lévőkben 70 pont feletti írásbeli is elég lehet.

Persze ezeken kívül is vannak még jó sulik. Ha megírod, milyen terület érdekel, úgy könnyebben tudunk gimiket ajánlani.

2021. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Először döntsd el, hogy milyen tagozatra szeretnél járni, szeretnél-e nyelvi előkészítős osztályba menni és milyen új nyelveket tanulnál a legszívesebben. Ha ez meg van, akkor kezdj el keresni olyan sulikat (osztályokat) amiknél megvalósíthatod ezeket az elképzeléseidet.

Egyébként ha ezeket leírod ide, akkor szívesen segítek keresgélni:)

2021. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes ezt elolvasnod: [link]
2021. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudjunk konkrét gimiket javasolni,tudnunk kell azt is,hogy mi érdekel téged,mi szeretnél lenni stb.


Szóval kérdező,mi érdekel téged? Matek,biosz,informatika,magyar,angol...

2021. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Szóval tantárgyakat nem annyira tudok sorolni mindegyikből ilyen 4-5-ös vagyok de nem annyira fog meg egyiksem.

Amire gondoltam munka az egyik a legnagyobb álmom a Lakberendezői állás (viszont ezt inkább külföldön lenne érdemes csinálnom nem?) a b tervem pedig rendezvény-esküvő szervező:) (btw szeretek dekorálni bármit, és rajzolni, tervezni, meg készíteni)

De ezek nem korrekt elképzelések és lehet mire kezdődne a gimi teljesen mást szeretnék dolgozni, szóval szerintem egy sima gimi ahol még lesz időm gondolkozni ilyesmiket pont megfelelő lenne:D

2021. szept. 20. 06:43
 7/24 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2021. szept. 20. 06:45
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a tantárgyak közül nincs olyan ami iránt kiemelkedően érdeklődsz, szerintem nem érdemes túl specializált tagozatra menned. (például biosz-kémia vagy magyar-töri) Egyrészt nem a legkellemesebb dolog magasabb szinten tanulni valami olyat, ami csak egy kicsit érdekel. Másrészt az ilyen tagozatok nagy részén általában nincs lehetőség az utolsó 2 évben fakultáció keretében más tantárgyakat tanulnod emeltebb szinten. (tehát ha később rájössz, hogy teljesen más tárgyak kellenek ahhoz, ami lenni akarsz, akkor nem lesz egyszerű dolgod)

Azok alapján, amit leírtál, én 4 féle tagozatot javasolok neked:

*A művészeti tagozatos gimnáziumokot, mert írtad, hogy szeretsz dekorálni, rajzolgatni és ezzel kapcsolatos dolgok is érdekelnek.

*Az általános tagozatos osztályt. Itt elég csak 10. végére eldönteni, hogy milyen tárgyak érdekelnek annyira, hogy emelt szinten akarod tanulni őket. Mivel semmiből sincs magasabb óraszám, így sokkal több szabadidő van, amit fordíthatsz például arra is, hogy művészeti szakkörre jársz.

*A nyelvtagozatot. A nyelvtudás mindig jól jön, főleg akkor, ha külföldön szeretnél majd dolgozni (ahogy írtad a lakberendezésnél).

*Valamilyen kéttannyelvűt, szintén a nyelvtudás miatt. Viszont itt nagyon gondold át, hogy képes lennél-e például a matematikát és a történelmet más nyelven tanulni.

2021. szept. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Egyébként azt tudod már hogy milyen nyelveket szeretnél majd tanulni? Vagy azt, hogy milyet semmiféleképpen sem?

Szeretnél nyelvi előkészítős tagozatra menni, vagy inkább 4 év alatt szeretnéd a gimnáziumot elvégezni?

Ha ezekre megadod a választ, akkor még jobban le lehet szűkíteni a lehetséges opciók körét, és így könnyebben tudok (tudunk) konkrét helyeket javasolni. (Például hiába ajánlok neked német tagozatos nyelvi előkészítős osztályokat, ha te 4 évesbe akarsz menni, és utálod a németet)

2021. szept. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Most angolt tanulok, és az sem megy annyira jól meg unalmasnak tartom így az egészet viszont tudom hogy a legtöbb munkához kellene középfokú nyelvvizsga de nem az érzékem a nyelvek

Bár ha választanom kéne akkor az olasz/spanyolt mondanám :)

Csak azt kevesen beszélik...

2021. szept. 21. 17:22
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!