Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti érettségi + felnőtt...

Esti érettségi + felnőtt szakképzés egyszerre lehetséges?

Figyelt kérdés
Jogilag van-e akadálya, az érdekelne.

2021. szept. 23. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ez jó kérdés. Szerintem nincs amúgy, amennyiben időben megszerzed az érettségit. Én érettségi után maradtam a sulimban okj-s képzésen. Volt olyan osztálytársam, aki bukott a töri érettségin, de elkezdhette a képzést, viszont az volt a feltétele, hogy az októberi vizsgaidőszakban szerezze meg az érettségit.
2021. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy lehet ilyet. A beiratkozásnál a felnőttképzéshez szükség van az érettségi bizonyítványra.
2021. szept. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyan szakképzésről van szó, ahova nem kell érettségi.
2021. szept. 24. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kérik hozzá az érettségit akkor semmi gond, egyszerre tudod csinálni a kettőt.
2021. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben mindkettő ingyenes, akkor nem, kivéve ha az egyik hivatalosan is munkaviszonynak számít (pl munkaügyis képzés esetén). Ha minimum az egyik önköltséges, akkor természetesen lehetséges, nincs jogi akadálya.
2021. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok. Azért tudom, mert én is csináltam két képzést egyszerre, az egyik munkaügyis volt(munkaviszonynak számított), másik állami esti tagozatos okj. És ezt mondták el nekem az illetékesek, amit fentebb leírtam. Ez az egész idén történt.
2021. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az érettségi fizetős, a szakképzés ingyenes.
2021. szept. 25. 14:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor semmi akadálya!
2021. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!