Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi kollégisták! Mennyibő...

Egyetemi kollégisták! Mennyiből jöttök ki?

Figyelt kérdés

Egyetemre készülök és érdekelne a kolival kapcsolatban minden.

Mennyibe kerül havonta, az étkezéssel mindennel hogyan jöttök ki.

Mi számít előnynek bejutásnál?

(Én bejutnék-e, ha apám nyugdíjas anyám pedig már nem él és 160-140 km-re lakok) Attólfügg hova megyek.

Mi kell, hogy megtartsam?

Minden más is jöhet, csak hírtelen nem jutt több kérdés eszembe.


Elsőkörben pécs érdekel.



2021. okt. 3. 10:37
 1/3 anonim válasza:

Bejutni bejutnal, a felarvasag is elony, a tavolsag is, apukad nyugdija is, sot, mivel anyukad nem el nalunk szte-n 20 ezer szoctam is jar. Nekem 10 korul volt a kolesz (9 v 11k, nem emlékszem).

Kaja: attol fugg, hogy hogyan akarsz elni. Ha "koleszosan", tehat kenyer+margarin, legolcsobb, folias mirelit pizza, paradicsomos tészta, akkor egy huszas boven eleg. Ha normalisan akarsz etkezni, akkor egy 30 ezer azert kell. Mondjuk ha het elejen hozol otthonrol mindig maradekot akkor le lehet ebbol is faragni.

Buli: en csak az elso evben eltem ezeket, ott az olcso bor/sor ment + ha a sajat karod bulijara mesz azok ingyenesek, meg a golyaknak amugyis adnak kuponfuzetet. Szoval italfogyasztastol fuggoen a buli is 5-10000 ft. Nalunk vannak moziestek is, azok is max 1000 ft.

Masodik felevtol kaphatsz tanulmanyi osztondijat, ha nem szakadsz meg de azert ugyeskedsz akkor az is lehet meg egy 20 ezer forint. Emellett nem tudom, hogy Pecsen van-e Melo Diak, de en most Szegeden eleggd meg vagyok veluk elegedve, sok olyan munkajuk van, ahova egy napot is lehet menni a heten. Ha penteken nincs orad akkor szerintem neha napjan oda is el lehet menni, onnan is ossze lehet meg szedni mondjuk egy huszast, es akkor ugy azért szerenyen, de ezekből a bevetelekbol mar el lehet lenni.

2021. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Énsem tudom hogy van pécsen de melódiák tuti lesz. Köszi!
2021. okt. 4. 20:23
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyebként ez korhatárosan érvényes?

Jelenleg 21 vagyok és most fogok újraérettsegizni a két tárgyból, amire szükségem van.

2021. okt. 4. 20:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!