Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne a jobb opció az...

Mi lenne a jobb opció az esetemben, még egy mesterszak, vagy szakirányú továbbképzés?

Figyelt kérdés

Van egy használhatatlan alapdiplomám, illetve egy szociológia mesterdiplomám, ezzel helyezkedtem el a szociális szférában.


Sajnos ezen a szférán belül nagyon kevés olyan pozíció van, amihez elfogadják a szociológia diplomát. Öt éve végzem a jelenlegi munkám, és őszintén szólva belefásultam már, és a kollégák, a főnök meg úgy az egész munkahelyi légkör kikészít már, ezért szeretnék váltani,de a legjobb állásokhoz a szakmán belül nem fogadják el a diplomám, csöbörből vödörbe meg nem szívesen kerülnék.


Mindenképp csak levelező jöhet szóba. Lakóhelyemhez legközelebb Hajdúböszörmény van, ahol két képzést néztem ki.


Az egyik szociálpedagógia mesterszak. Még maradt két államilag támogatott félévem, itt ezt fel tudnám használni, és csak két félév lenne önköltséges. A hátránya, hogy csak részben teljesítettem a bemeneti követelményeket, így lenne vagy 20 hiányzó kreditem, amit be kellene pótolnom, tehát plusz tárgyakat kéne felvenni.


A másik gyermek - és ifjúságvédelmi tanácsadó szakirányú továbbképzés. Itt megvan minden bemeneti követelmény,de mind a négy félév önköltséges lenne.


Mindkét végzettség megfelelő a kívánt pozíciókhoz. Van itt esetleg olyan, aki elvégezte valamelyik képzést? Milyen gyakran kellene leutaznom az órákra, minden hétvégén? Melyik mennyire nehéz?



2021. okt. 9. 11:41
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!