Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3 zh-ra hogyan osztjatok fel...

3 zh-ra hogyan osztjatok fel az idotoket a tanulasra?

Figyelt kérdés

Minden nap mindegyik targybol tanultok egy kicsit vagy mindig csak egy targyra keszultok az adott napon? Ti is azt erzitek, hogy kaosz van a fejetekben a zh elotti hetekben?

Eddig minden gyakorlaton reszt vettem, az eloadasokat is kijegyzeteltem.. Het kozben is egyszer atolvasom a nehezebb anyagokat vagy utana olvasok 1-2 dolognak.. Tanulas elott kavezom vagy teazom, vitaminokat szedek, napi 8-10 orat alszom, de megis faradtnak, letortnek es szerencsetlennek erzem magam,mintha az agyam kidobna mindent.


2021. okt. 10. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egy napon lesz mind a három? amúgy én úgy csinálnám, hogy kinyomtatom a jegyzetet, ha kaptunk, annyira kicsi betűkkel, amennyire még el tudom olvasni anélkül, hogy bántaná a szememet, margót is kicsire veszem, ha rossz a nyomtató, akko 1,27-re állítom be a margót, és akkor nem vágja le a szélét, ha nagyon rossz a nyomtató, akkor még pdf-re is kell menteni a fájlt, hogy normálisan nyomtassa, a nagy fehér hézagok helyett megpróbálok benne kisebbeket rakni, kevesebb helyet, használ, kevesebb lapra kifér, így kevesebbnek tűnik, ezen még aláhuzigálom a lényeget, vagy vázlatot írok belőle csak a leglényegesebb dolgokból amennyit úgy érzek, hogy meg tudok jegyezni. füzetben lévő vázlatot is akár be lehet gépelni, és annak is csak a lényegét, hogy kevesebbnek tűnjön, és akkor úgy rendezettebb is lesz, azt újra kinyomtatni , szintén nem túl nagy betűkkel,nem túl nagy margókkal, még amúgy tintatakarékos is közben amúgy, nemcsak több kedved lesz elolvasni,mert látod,hogy nem is olyan sok. meg még a füzetbeli vázlatot, vagy annak a lényegét is le lehet másolni újra kézzel. Ha nyomtatott jegyzetből dolgozol, és már nincsen időd kimásolni annak az egésznek a lényegét, akkor az aláhúzott részeidet olvasgasd át sokszor. Amúgy szerintem érdemes váltogatni a tananyagokat, nem csak azért, hogy mindennel haladjál, hanem ha csak egyvalamire koncentrálsz egyszerre, lehet,hogy kicsit beleunsz, elfárad az agyad, kell valami új. meg ugye ha mindenből le kell vizsgázni, akkor mindenből le kell, tehát haladjál mindenből; és mindig annyi szünetet tartsál, amennyit érzed, hogy kell , ne nyüstöld magad, amíg érzed, hogy az agyad nem képes befogadni információ, akkor addig tedd félre, amíg úgy nem érzed, hogy készenállsz új információkat befogadni. ez lehet 20 perc is akár. este 8 után meg asszem már minek nyüstölnéd magad tovább, de persze ha melózol is mellette, akkor lehet hogy még az este 8 utáni órák is kellenek, hogy minél több belemenjen a fejedbe. és alkalmazhatsz még ilyen ébresztőzenéket is pl Oroszlánkirály -ő benned él/he lives in you, stb, szal ami ilyen nagyhorderejű, lendületes szám, ami felébreszt kicsit. de amúgy ha pl pihesz, akkor lehet, hogy jó , ha fel-alá járkálsz, és tök csöndben vagy. de ha nem pihenni akarsz, hanem konkrétan felébreszteni magad,mert már annyira elfáradtál, elpilledtél, lemerültél, de még muszáj csinálnod, akkor tehát ilyen ébresztő zenére lesz szükség.
2021. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

*ha normális a nyomtató, akkor elég 8 mm is a margónak, ha nem félrecsúszva jön ki belőle a papír, miután jól beleraktad.


és amúgy tehát jó lehet tényleg vázlatot írni, és akkor már csak azt tanulod meg; hosszú egybefüggő szövegből nem lehet tanulni. max ha alá vannak huzigálva benne a dolgok, és akkor csak az aláhúzásokat nézed.

2021. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A 3 ZH egy napon van? Volt ilyen nekem is sajnos. Úgy készültem rá, hogy előtte 3-4 nappal nekiáltam tanulni, mindegyikre szépen sorba. Nem kevertem, hanem végigtanultam az egyik tárgyra, utána a másodikra, majd a harmadikra.
2021. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

*és a vázlat godnolatjeleit is minél rövidebben megfogalmazni pl


Valami:olyan akármi, ami az izébizék bigyókálására szolgál, és a mittoménmik részét képezni.


rövidebben a definíció/ Valami: akármi, izébizék bigyókálására, mittoménmik része

2021. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

*ja és igen, és szerintem ne kezdd el túl korán, mert az kell, hogy frissen legyen benned, mert ha pl egy hónappal a vizsga előtt kezded rá a felkészülést, akkor lehet, hogy egy csomó mindent fölöslegesen tanultál meg, mert már nem fox rá emlékezni


egy vizsgára szerintem 4 napnál nem kell több, ha mondjuk nem dolgozol mellette, de ha dolgozol mellette, akkor meg eloszlik. de ha teljes napokat csak ezzel tudsz foglalkozni, akkor 4 nap szerintem elég lehet, vagy nagyon max 5 szerintem. de ezt mondjuk nem tudom, mert a tantárgytól is függhet hogy miaz pl, vagy lehet olyan tantárgy, amelyikre 2 nap is elég lehet akár.

2021. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A zhk oktober 25-tol lesznek, vagy 25-27-29 cagy 27-28-29 nekem.. Ez meg eldol :) ket targy szerintem mar most hogy bejartam a gyakorlatokra is jol sikerülne... De van egy targy, amitol egyszeruen rosszul vagyok es attol felek: statisztika.. :( hiaba olvasom nem kot le, az exceles feladatok pedig....
2021. okt. 10. 14:33
 7/7 anonim ***** válasza:

hát,azt addig gyakorold, amíg nem minimum úgy, ohgy egy stabil kettesre. -a stabil kettes az néha olyan, hogy azt hiszed, ötösre tudod. tehát készülj fel belőle jól.

ha valami nem egy, akkor nemtom, akkor akár mehetsz a tanárnak fogadóórájára is, meg szal ha nyitott ilyen egyéni konzultációkra, h magyarázza el mégegyszer, vagy pl nemtom esetleg valami netes magántanártól vehetnél 1 vagy két órát, felhívod telón,hogy ezt tudja-e,elutalod neki a lóvét ilyen 2-5000 vagy ilyesmi szokott lenni szerintem egy óra kb asszem, és akkor elmagyarázza mégegyszer, és akkor onnantól érted, vagy pl régebbi tanár,aki hátha jó benne, vagy pl valami szaktársad, akinek megy ez, vagy testvér aki iylenekben jártas esetleg, vagy volt osztálytárs, vagy volt osztálytársnak a testvére, akiről tudod, ohgy jó, és akkor esetleg akár segitene is. vagy pl ilyen internetes összefoglalók tananyagsegédletek akár gépelve, akár videón hátha vannak. énnemtom ezeket.

2021. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!