Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi történik, ha nem járok be...

Mi történik, ha nem járok be egyetemre?

Figyelt kérdés
Mikor elkezdtem minden rendben volt, csak nem számoltam azzal hogy összeomlok lelkileg. Nem sajnálat kicsikarása végett írom ezt le, szimplán a helyzetemet vázolom. Konkrétan nem vagyok képes kimenni a lakásból, anélkül, hogy ne legyen gyomorgörcsöm és sírhatnékom. Leugrottam a boltba (10 percnyire van), úgy estem haza, hogy kisebb pánikrohammal küszködtem. Szóval nem azért nem járok be egyetemre mert "lusta és hanyag vagyok", hanem egyszerűen nem megy.

2021. okt. 10. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A félévben nem fogsz kreditek kapni. Passziváltasd a következő félévet, ha nem megy, vagy íratkozz ki.

Ha az első félév után kiíratkoznál, akkor nem kell semmit visszafizetni.

Nem tudom milyen képzés lehet, ami ekkora stresszt tud okozni. Az első félév persze mindenkinek nehéz,de ezen túl kell lenni.

2021. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előadásokra nem kell feltétlenül bejárni, ha kiadják a diasorokat, otthonról is tudsz tanulni. (Esetleg elkérsz jegyzeteket, tanulsz könyvekből stb.) Gyakorlatokra meg kellene próbálnod bemenni, különben tényleg bukod a tárgyaidat. (Én a vírus miatt most csak heti 2 nap járok be, csak a gyakorlatokra. Oltottként sem vagyok hajlandó 100+ köhögő-szipákoló ember között ülni egész nap. Persze, biztos rontok valamennyit az átlagomon, de annyi baj legyen.)
2021. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne? Megbuktatnak mindenből, vagy épp simán alá sem írnak. Következő félévben mindent pótolnod kell, és ugyanúgy bejárnod. Nyilván ez nem folytatódik a végtelenségig, xy idő után szépen kirúgnak.
2021. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Először milyen szakra jársz? Szereted? Azt érzed hogy képtelen vagy megcsinálni? Nem tetszene esetleg más?

Ezekre a kérdésekre öszintén válaszolj, és segíthet megoldani a problémát.

Valószínűleg olyan szakon vagy ami nem neked való azért készültél ki ennyire. Én is hasonló helyzetben voltam, de a pánikrohamok huss elmultak miután szakot váltottam. Érdemes mérlegelni magad miatt.

2021. okt. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a szakkal van baja, hanem azzal, hogy ki kell mozdulnia a házból.gondolom már régóta tart ez az állapot. Én se merek csak úgy kimozdulni, nekem is megeröltető bejárni, nálunk sehol nincs katalógus, ezért csak gyakra járok be + 2 órára, ahol nem töltik fel a diákat. Próbálj meg legalább a legfontosabbakra bejárni, és menj el pszichológushoz.
2021. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!