Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolások! Miről szól az...

Főiskolások! Miről szól az üzleti idegen nyelv mint tantárgy? Vagyis mi ez tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Gazdasági, üzleti élettel kapcsolatos fogalmakat, kifejezéseket, fordulatokat tanultok idegen nyelven. Azt tanuljátok meg, amire a munkátok alatt szükség lehet.
2010. szept. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így ahogy az első leírta. Totál be voltam tőle parázva, de ha min. középfokon tudsz angolul akkor nem lesz sok új szó, legalábbis nálam, eléggé meglepődtem, hogy sok mindent értettem.
2010. szept. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én franciát tanultam, most meg angolul fogják tanítani. Semmit nem fogok belőle érteni.Most mit csináljak teljesen be paráztam tőle.Így lehet hogy nincs is értelme elkezdeni a fősulit?Mert hogy fogok belőle így vizsgázni.
2010. szept. 2. 09:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, teljesen kezdő szinten is van üzleti nyelv, bizonyára te is azt fogsz tanulni, ha eddig nem tanultál angolul. Nyelvtanár vagyok, gyakran tanítok business Englisht. Vannak teljesen kezdő üzleti nyelvkönyvek, ugyanúgy néz ki, mint bármilyen kezdő könyv, azzal a kivétellel, hogy a szókincse inkább az üzleti/céges életben használható szavakból áll (nyilván ezekben is van egy nagy adag általános szókincs, hiszen anélkül nehéz lenne megszólalni). Tehát míg mondjuk egy általános nyelvkönyvben olyan mondatokkal tanítják meg a jelenidőt, hogy "a nagymama főz" vagy "a fiú tévét néz", addig az üzleti tankönyvben olyanok lesznek, hogy "a kolléga beszámolót ír".
2010. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted ha már felvettek fősulira menjek el beiratkozni, mert ez nagyon visszahúzott, teljesen lemondtam róla. Egy teljesen kezdő hogyan fog tudni felzárkózni és vizsgára készülni. Hangsúlyozom SOHA nem tanultam angolt.
2010. szept. 2. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!