Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mesterképzésre jelentke...

Milyen mesterképzésre jelentkezhetek alapdiplomával(pszichológia)? (Még csak érettségi előtt állok de érdekel mit tudok kezdeni egy pszichológiai alapdiplomával) Vagy van valami Jolly Joker alapszak ami több területet érint?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi érdekel egyáltalán?
2021. okt. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Leginkább a pszichológia,a jog, a biológia,és a gazdaság
2021. okt. 28. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Pszichológia alapdiploma nem létezik Magyarországon, csak viselkedéselemző alapdiploma, amivel a popódat törölheted ki, nem jó semmire, és pszichológia mesterdiploma. Ha tehát pszichológia szakra mész, akkor MINDENKÉPPEN végezd el a 3 + 2 éves képzést, akkor leszel pszichológus, a viselkedéselemző BA nem ér semmit sem.


A pszichológia szakkal vagy lehetsz "rendes" pszichológus (lehetsz klinikai, gyerek-, tanácsadó stb. pszichológus), vagy elhelyezkedhetsz az üzleti életben is mint pl. HR-es, nagy cégeknél oktatási referens, vagy HR tanácsadó, fejvadász stb.


Bár a pszichológia egy nagyon érdekes terület, de nem annyira egyszerű vele elhelyezkedni. Az előrelátóbbak eleve úgy készülnek, hogy elvégeznek mellette egy gazdasági szakot is pl. szombati levelezőn (konkrétan ismerek egy csajt aki így csinálta), és ezzel jelentősen javulnak az elhelyezkedési esélyek. De általában az a javaslatom, hogy pszichológia szakra csak akkor menj, ha tényleg pszichológus szeretnél lenni.


Széles elhelyezkedési lehetőséget kínáló szakok általában az informatika, villamosmérnök, matematika, gazdaság- és pénzügymatematikai elemző azaz GPME (Corvinus vagy PTE) és a gazdasági szakok. Hihetetlenül tág spektrumot kínál a gazdasági informatika, amellyel nyugodt szívvel lavírozhatsz gazdasági és informatikai állások között.


Másik oldalról közelítve a dolgot (mekkora a túlképzés és ezért a verseny):


Nagyon nagy a túlképzés a jogból és gazdasági szakokból, ezért ilyen szakokra csak akkor menj, ha nagyon ambícizózus vagy és nem félsz a versenytől. (A pénzügy valamivel jobb, de pl. marketing, turizmus, vagy gazdálkodás és menedzsment diplomákkal csak akkor csinálsz jó karriert, ha nagyon jó vagy, sok az önbizalmad, jól bánsz az emberekkel stb.)


Van túlképzés, de sok állás is az informatikában.


A nehézsége miatt kábé alig van konkurencia, és a cégek térden állva könyörögnek, hogy oda menj:

- matematika, főleg matek alapszak és banki és biztosítási matek mesterszak;

- gazdaság- és pénzügymatematikai elemző osztatlan képzés

- informatikában pár terület, mesterséges intelligencia, adattudomány, cyber security...


A mérnöki szakok általában véve nagyon jók, főleg a gépész és villamosmérnök. (Ez utóbbival kb. BÁRMI lehetsz, szó szerint. Szerintem ez az igazán jolly joker szak.)


Nagyon jók még az orvosi szakok is.

2021. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%

Ui: még egy területet kifelejtettem, ami előtt szerintem nagy jövő áll, a logisztika és ellátásilánc-menedzsment. Bár nem vagyok szakmabeli, de nem nehéz belátni, hogy az e-commerce és a nemzetközi kereskedelem virágkorát éljük, hasít az amazon, de kisebb cégek is mint pl. a kifli, alza, emag stb. Nagyon jó szak a logisztikai mérnök, de jó még a nemzetközi gazdálkodás (azaz magyarul külkereskedelem) szak logisztikai szakiránya is.


Ami még nagyon jó szerintem, az a szociológia szak, lehetőleg Károli ahol van big data szakirány, és onnan az ELTE Survey Statisztika és Adatanalitika mesterszakja, jelenleg az informatikai szakokon kívül itt képezheted magad data scientist-é (adattudóssá). A data scientist karriert meglépheted még ezen kívül informatikai vagy villamosmérnöki szakról, vagy marketing szak és szintén elte survey statisztika mesterszak, vagy pedig szokás még biológia alapszak és biostatisztika mesterszak de lehet, hogy ez utóbbi csak külföldön van, nem tudom. (Azért írtam erről hosszabban, mert én jelenleg data scientistként dolgozom, ezért elfogult vagyok e szakma irányába.)

2021. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!