Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodapedagógus; Csecsemő- és...

Óvodapedagógus; Csecsemő- és kisgyermeknevelő. Lényegi különbség?

Figyelt kérdés

Óvodapedagógusi diplomával rendelkezem. 3 éve dolgozom óvodában. Jelenleg nagycsoportosaim vannak, és elbizonytalanodtam. Gyerekekkel szeretnék foglalkozni ez biztos, de egyre inkább úgy érzem, hogy a kisebb korosztály a nekem való. Ehhez viszont megint vissza kellene mennem az egyetemre tanulni.


Olyanok véleményére lennék kiváncsi, akik szintén mindkét területen kipróbálták magukat.


Érdekelnének előnyök, hátrányok.


Bölcsődében is ugyanúgy sok az adminisztrációs/otthoni munka?


Köszönöm, ha valaki tud választ adni. :)



2021. okt. 30. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

K.nevelő vagyok, és igeb rengeteg az adminisztraciò és nem bántásbòl de ùgy gondolom a bölcsiben dolgozni duplán megterhő mind fizikailag(pakolàs, hajolás, emelés egész nap) agyilag is nagyon megterhelő.

2021. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Plussz nincs annyi jogunk a szülőkkel szemben, mìg az òvònő kotilthat beteg gyereket mk nem. Csak tűrni kell hogy betegen jàrnak be.
2021. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Elhiszem, hogy agyilag sem könnyű, kiscsoportosokkal is voltam. :)


De minél nagyobbak,és többen vannak, annál nagyobb a hangzavar. Én meg nem szeretnék folyton kiabálni.... és közöttük már vannak igen szemtelenek is, szót nem fogadnak.


Ezért gondolom, hogy talán kisebbekkel jobb lenne nekem.

2021. nov. 3. 17:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Még szívesen fogadok további véleményeket, tapasztalatokat! :)
2021. nov. 3. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsődében is fel kell ám emelni a hangod! Màr a 2-3 évesekkel is nagyon nehèz. Bölcsődèben màs a dajka,gyerekhez nem "nyùlhat" sokszor vagyunk egyedül 12-14 gyerekre segìtsèg nèlkül.
2021. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En meg csak tanulok kisgyermeknevelonek. 1 eve, es iden lesz meg a szakmad.

Okj-n is tudod tanulni, ami 2 ev, de vannak par honapos kepzesek is.

En nagyon szeretem ezt a hivatast. Eddig csak olyan csoportban voltam ahol a gyerekek szofogadoak, persze volt 1-2 kivetel, akikkel nehezen lehet birni. Agyilag rettenetesen lefaraszt, hiszen az o kis szintjukon kell beszelni, mindent elmondani hogy mit miert csinalsz, mi miutan kovetkezik. Ha kerdeznek akkor akar többször is el kell mondanod ugyanazt. Meg aztan fizikailag, az a sok hajolgatas.. de szamomra megeri. Amennyi oromot, szeretetet es kedvesseget adnak az valami elkepeszto. Gondolkoztam en is az ovi es a bolcsi kozott, de a bolcsit valasztottam vegul, es nem bantam meg.

2021. nov. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok

Meg annyit tennek hozza hogy igen, az adminisztracio is szintugy sok, illetve nyilvan feladattal is kedveskedni kell a gyerekek szamara, jatekokkal. De ez nem az a korosztaly ahol olyan gyakran van ragssztgatas es hasonlok. Inkabb mondokazas, mese olvasas, jatek, GONDOZAS. De a feladatok előállítására, adminisztraciora boven van ido addig, amig a gyerekek alszanak😊 En meg olyat nem lattam hogy mind a 12-14 gyerek bent lett volna a csoportban, mert sajnos gyakran betegek. De olyat igen, hogy 1 kisgyermeknevelore volt vagy 6-7 gyerek ami lássuk be, eleg megerolteto lehet.. plane ha pistike epp akkor boritotta ki a festeket, annak epp akkor kell wcre mennie, Julika pedig epp akkor szeretne meset hallgatni. Nehez, de minden szakmanak megvan a maga nehezsege :-)

2021. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy van okj-s is, viszont nem tudom, hogy alakulna a fizetésem. Lehet, hogy jobban járnék ha ezt is inkább a főiskolán végezném el. Úgy hallottam, hogy ha ugyanoda megyek vissza tanulni, akkor az is csak két év lenne. (első évben sok közös óránk volt, elvileg be lehet számíttatni..)


Köszönöm a válaszokat!☺️ Még át fogom gondolni, de örülök, hogy jobban beleláthattam a dolgokba..! Akinek még van véleménye, szívesen fogadom! ;)

2021. nov. 13. 05:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Lényegi különbség például a fizetés rögtön egy százassal több bölcsiben! Nem mintha pedagógus viszonylatban sokunkat érdekelne a fizu mert akkor nem ezen a pályán lennénk ez azért mégis egy lényegi kulz.

Viszont kérdésem amit egyszerűen sehol nem találok kisgyermeknevelő is "csak" heti 32 órát kell bent legyen mint az óvodapedagógus? Köszi ha valaki megírja a választ!

2023. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!