Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztika vagy élelmiszermérnök?

Logisztika vagy élelmiszermérnök?

Figyelt kérdés

Melyiket érné meg egyetemen tanulni?

Aki élelmiszermérnökit vagy logisztikát tanul/tanult mesélne róla?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 2. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Ha "megérné" alatt arra gondolsz hogy melyikkel lehet sokat keresni, akkor igazából egyiket sem érné meg.
2021. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Ja persze, nettó 600 kezdőként, hagyjuk már...
2021. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Én most nem logisztikai mérnök vagy logisztikai BSc szakra gondoltam.


Nekem pl.: Gazdálkodás és menedzsment BSc-m van és egy Ellátási lánc-menedzsment MSc-m, felsőfokú angol. Emellett én úgy indultam végzés után hogy már volt 1 év gyakornoki tapasztalatom három különböző cégnél.


Lehet félreértettük akkor egymást. :D

2021. nov. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Vannak olyan iparágak amiket én mérnökként sem erőltetnék. Élelmiszer,agrár,építőipar meg hasonlóak sztem mérnökként sem bulik.
2021. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet netto 600 korul keresni logisztikaval Magyarorszagon?


A vilag legnagyobb uditoital forgalmazojanal dolgozom egyetem mellett gyakornokkent es itt fizetnek brutto 1500 forintot orankent nekem. A holgy aki betanitott es 6 eve itt van kap brutto 1800 forintot orankent.

2021. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#7 én Ellátási lánc-menedzsmentről beszéltem, nem konkrétan logisztikáról.


Így érthető egy kicsit jobban?

2021. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen reális, amit a 2.válaszoló írt. Én logisztikai mérnökként végeztem, ebben is dolgozom, ajánlani tudom csak, a BME-re jártam, egy szívás volt, de megérte végigszenvedni, inkább a papír, mint a tényleges tudás miatt.

Ha újra csinálhatnám, én is a gazdasági/ellátási lánc részében mélyednék el inkább.

Az élelmiszermérnökiről nincs tapasztalatom, de szerintem a logisztikával jobban tudsz keresni és több lehetőség van a (jó) elhelyezkedésre.

2021. nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Bár én nem tudom, hogy a #2-es válaszoló mennyit keres, de ezek irreális számok. A diplomantul.hu alapján kezdő fizetések átlagban ellátásilánc-menedzsment MSc diplomával bruttó 460 eFt, több éves tapasztalattal is bruttó 600 eFt környékére mennek fel. Vagy az van, hogy a válaszoló keveri a bruttó és a nettó fogalmát (ilyen diplomával csak nem 😀), vagy szerencsésen helyezkedett el, és tényleg jóval az átlag felett keres. Ilyen egyedi (még ha pár ismerőse is ekörül keres - ezt végképp nem tudjuk innen megerősíteni - akkor is egyedi) esetekre viszont nem érdemes hagyatkozni, amikor eldöntöd mivel is akarsz foglalkozni.


Mindazonáltal a kettő közül a logisztika szerintem is piacképesebb. Már csak azért is, mert a másik nagyon gáz, ott kezdő fizuk legalább bruttó 100-zal kevesebbek.

2021. nov. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

#11 ne haragudj, lehet hogy rosszul fogalmaztam.


Pályakezdőként 400-450 bruttó siman vállalható, de 1-3 ev utan, 500-600 bruttó simán megkapható.


Egyébként igen, nekem sikerült jól elhelyezkednem. Teljesen home-officeban dolgozom és nagyon jól keresek, Stratégiai Beszerzés területen, Tech szektorban.



Egyébként ez hogy "mennyit lehet keresni?" mindig nehéz. Ismerek olyat aki proginfo diplomával szarul keres de olyat is akinek majdnem milliós a fizuja. Nagyon sok mindentől függ..

2021. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!