Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt bioszra mfelkészülhetek...

Emelt bioszra mfelkészülhetek májusig 80% feletti eredményre?

Figyelt kérdés
Pszichológiát végeztem, így már van némi, főleg anatómiai, neurológiai tudűsom és mivel megszoktam a sokat tanulós egyetemi rutint nem tűnik soknak a biosz anyag 3-4 könyve. Tényleg csak ennyi lenne?
2021. nov. 6. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerezz inkább egy nőt magadnak.
2021. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Annak idején én februárban kezdtem a felkészülést emeltre, 80%-ot írtam. Pszicho szakra mentem utána ironikusan én is, az alapján azt mondom, hogy főleg a biokémiára, környezetvédelmi témákra feküdj rá. Az emberről valószínűleg eleget tudsz, de nagyon szeretik a mindenféle körforgásos, ökológiai kérdéseket érettségin, amivel mostanában nem találkoztál valószínűleg a szakon. Nálunk elég combos volt az anatómia (PPKE-s voltam), azok alapján úgy gondolom, hogy főleg a nem humán biológiai részeket kell csak átrágni, arra meg akár 1-2 hónap is elég.
2021. nov. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a biológia emeltre ennyi idő alatt simán fel lehet készülni.
2021. nov. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Egyetem után már valóban röhejesnek tűnik a tananyag mennyisége, 2 hónap alatt fel lehet rá készülni. Iratkozz be felvételi előkészítőre szerintem, az hasznos, ha valaki összefoglalja, élőszóban tárgyalja. És nem tudom – van ennek a tárgynak gyakorló példatára, vagy próbafeladatai? Vagy az előző évek feladatai publikálva vannak? Gyakorolj sokat.
2021. nov. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Simán fel fogsz tudni készülni.

Én Februárban kezdtem és nem mondhatom, hogy megszakadtam, de így is 53%-osra meg tudtam írni (nekem 45 volt a cél), pedig én nekem nem sok alapom volt és hozzá sem voltam szokva a nagy mennyiséghez.


Egyszer csináltam egy statisztikát, hogy milyen feladatok fordulnak elő leggyakrabban.


Ami szinte mindig van benne: növénytan, ökológia, sejtanyagcsere, genetika

Ezeket a tematikákat nagyon kend mert minden érettségi feladatban szerepelnek ehhez kapcsolódó feladattípusok.


Ezen kívül gyakoriak még: szív- és érrendszer, hormonrendszer, mikrobiológia (baktériumok, vírusok)


Ezeket is érdemes jól bevágni.



A többi amit kihagytam, azok már ritkábbak.

2021. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, már el is kezdtem a felkészülést!
2021. nov. 7. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert!
2021. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!