Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SÜRGŐS! Mit lehet ilyenkor...

SÜRGŐS! Mit lehet ilyenkor kezdeni? Szimpla hiányzásnak ezt nem lehet betudni. Meg bepótolni se ennyit.

Figyelt kérdés
16 vagyok, most kezdtem a 10. -et. Lehetőségem van, h kiutazzak Kanadába. Jól jönne, mert fejlődne az angolom, de szeptember végén kéne mennem és csak a téli szünetkor jönnék haza. Milyen lehetőségeim vannak a tanulással kapcsolatban? (Nyelvi tagozatos vagyok ezért nagyon le maradnék ez alatt a 2,5 hónap alatt. )
2010. szept. 3. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint ha már az első félévben eléred a 250 óra igazolt hiányzást osztályozó vizsgát kell tenned minden olyan tárgyból amelyet az iskola előír.
2010. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg lehet beszélni az igazgatóval, hogy vizsgázz félévkor.
2010. szept. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem megbeszélés kérdése, mert ha nem vizsgázol le, évet kell ismételni
2010. szept. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
48%

Ilyenkor el kell gondolkodnod azon hogy mi a fontosabb: -egy utazás -vagy a jővőd mert! nem mindegy hogy most kimész kanadába és lesz mondjuk az angolod 5-ös (nem biztos...) de megéri ez neked ha a többi tantárgybol úgy lemaradsz hogy évet kell ismételned?


szerintem egy ilyen út (nem is az út hanem inkább az idő)

nagyon hosszu és sokat maradnál le...


ha jól tanulsz akkor eltudsz helyezkedni egy olyan munkahelyen ahol jól keresel és bőven lesz pénzed hogy kanadába utazz!


vagy te hogy gondolkozol?

(egyébként most mentem 9.A-ba ha érdekel...)

15/F (bocsi a helyesirási hibákért)

2010. szept. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Második vagyok, én meg azt mondom, hogy ha van hozzá kedved, akkor menj.

Én is ismételtem évet, nem vesztettem semmit. Egyébként nálad meg úgysem fog sor kerülni évismétlésre. Decembertől februárig simán fel tudsz készülni a vizsgákra, persze lehet, hogy kell majd magántanár(ok) segítségét kérned.

2010. szept. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
48%

De nem egyszerübb lene ha ellenálna a kisirtésnek és nem menne? Külömben is mit csinál odakint?


Persze most nem arra gondolok hogy elmegy moziba meg stb...

Hanem felnőttek általában dolgozni mennnek ki még akkor is megérteném ha esetleg tanulni menne ki..

De igy 16 évesen még a legnagyob gondja a tanulás legyen szerintem mint hogy elbaltázza az életét egy utazással és utána iparkodni kell a éretségi felkészulésére minthogy ithonmaradna...


Mindegy nem az én döntésem de meg ne bánd!


15/F (Előző,előtti)

2010. szept. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

@23:54

"Ilyenkor el kell gondolkodnod azon hogy mi a fontosabb: -egy utazás -vagy a jővőd mert!"


Sokkal többet fog számítani később, pl álláskeresésénél egy stabil nyelvtudás, mint az a +1 egy év. ÉS lehetőségnek ott van az osztályozó vizsga, mint írták.

A jövője szempontjából még akkor is jó lehetőség ez, ha biztosan kikellene hagynia egy évet.


Kérdező, Szerintem nyugodtan menj ki.

2010. szept. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Irigykedsz, tizenötéves? Nincs még élettapasztalatod!

Nem kérdés, hogy ki kell menni, ezt előre a szüleidnek meg kell beszélniük az igazgatóval, majd valamikor leteszed az osztályozóvizsgákat az első féléves anyagból. Nyugi, tudod pótolni, legfeljebb nem lesznek olyan jó jegyek, akkor se történik semmi. A nyelv és a világlátás viszont életre szóló élmény!

2010. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A "tizenötéves" vagyok :D


Nem,nem irigykedek csak van egy ismerősöm aki igy kiment (igaz nem kanadába) és utána nem tudta mit csináljon magával:D


De ugylátom ez rosz példa volt és nem mindenki ilyen béna mint ismerősőm:D


Ugyhogy kedves kérdező nyugottan menyi ki :D

2010. okt. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!