Segítenének nekem?

Figyelt kérdés
Már vagy 3 éve eldöntöttem, hogy jogász leszek, viszont ebben az évben romlottak a jegyeim szóval gondoltam jobb lenne másban is gondolkodni, ha véletlenül nem sikerülne bejutni filológiára. Az állatorvos már több ideje a fejemben van, de azért maradtam az ügyvéd mellett, mert valljuk be pénzes, és amúgy szeretek érvelni és ilyen dolgok. Aztán az állatok a mindenem nagyon szeretnék segíteni nekik, tehát az állatorvos sokkal közelebb áll hozzám. Szerintetek melyik jobb? Vagy melyikhez juthanék be könnyebben? És ajánlanátok nekem humánusoknak való szakmákat? Csak mert egyáltalán nem tudom milyenek vannak még amikből válogathatnék. Egyébként kérlek írjátok le, hogy mi kellene a jogász és állatorvoshoz minden amit meg kell tenni hogy az legyek, és ha ajánlotok még szakmákat akkor azokhoz is írjátok hozzá kérlek!:)

2021. nov. 9. 22:04
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia.

Sajnos a jogász és az állatorvos ég és föld különbség én is jogi egyetemre készülök történelemből emeltezek de elismerik a magyar emeltet is.(Az nehezebb mint a töri)állatorvosira pedig 2 db emelt kell és mivel csak Pesten van egy egyetem borzasztó nagy a túljelentkezés ergo nagyon jó kémia vagy fizika ÉS biológia emeltet kell irnod.Bármi kérdésed van irj privibe nyugodtan :)

2021. nov. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A filológiának van köze a joghoz? Jogász vagyok, de eddig nem tudtam mit jelent. Az ügyvéd valóban lehet pénzes, csak oda úgy jutsz el, hogy 5 év egyetem + legalább 3 év jelöltség, jelöltként nem lesz túl pénzes a dolog, kb nettó 200-250 a fővárosban is. Aztán le kell tenni a szakvizsgákat, és utána jöhet a saját praxis, ami LEHET hogy pénzes lesz :). De elég gyakran szembesülni fogsz vele, hogy jóval kevesebbet tanult emberek jóval többet keresnek. De ha tényleg akarod, ne zavarjon ez, és sok mindent lehet csinálni jogászként.

A "minden amit meg kell tenni hogy az legyek" kérdés az az egyetemre bejutásra vagy már a diploma megszerzésére vonatkozik? Mindkét helyen sokat kell tanulni, lesz pár hónap szorgalmi időszak amit végig lehet lustulni, de félévenként jön a keményebb vizsgaidőszak.

Humánosoknak való szakma? Pszichológia, anglisztika menő mostanság. De bármilyen képzéstől függetlenül tudj 1-2 idegen nyelvet, az jolly joker.

2021. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!