Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és Marketing +...

Kereskedelem és Marketing + webdesign (UI/UX design) jövedelmező párosítás?

Figyelt kérdés

A jövedelmező persze képességfüggő, tudom. Semelyik munkáltató nem alkalmaz egy munkájában inkompetens, lusta, fejlődni nem akaró munkavállalót.


Viszont itthon megkövetelik a munkáltatók egy felsőfokú végzettséget egy UI/UX pozíció betöltésére. Sok esetben ennek nem kell informatikai, gazdasági szaknak sem lennie, lehet humán terület is. (pszichológiai, szociológia.) Értem, hogy releváns, de szerintem abszolút nem szükségszerű. Nyugaton a legtöbb esetben a leghangsúlyosabb egy ütős portfólió, amivel ki lehet váltani a diplomát vagy nem kérnek egyáltalán diplomát a pozíció betöltésére.


Tehát mivel egy mérnökihez/programozóhoz nincs affinitásom (hülye vagyok hozzá) és ahelyett, hogy elásnám magam vagy elmennék egy humán szakra azt tervezem, hogy elkezdem a kermarkot, mellette kitanulom a szükséges skilleket egy UX designhoz és ebben helyezkednék el.


Most hogy így prezentáltam nektek a dolgot, végülis szerintem csak megerősítésre várok.


Mivel egy innovatív ágazatról van szó, így mennyire rizikós erre építeni úgy, hogy majd csak 4 év múlva tudok elhelyezkedni?



#továbbtanulás #kereskedelem és marketing #UX UI #User Interface design #User experience design
2021. nov. 15. 11:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Kérdező, belekezdtél azóta? 🙂 Szerintem jó párosítás.
2022. okt. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!