Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudok jelentkezni egyetemi...

Hol tudok jelentkezni egyetemi képzésre, iletve az emelt érettségikért jár e a plusz pont?

Figyelt kérdés

Lassan két és fél éve érettségiztem le, de nem mentem tovább tanulni, Azonban jövőre szeretnék jelentkezni. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy ezt a felvi.hu-n tudom ismét megtenni? Illetve így, hogy már nem tanulok, van e valami extrább feltétele?

Illetve a két emelt érettségimre jár e még ugyanúgy a pluszpont? Biológiából és Kémiából tettem le őket, mindkettő meghaladta a 45 százalékot. A tovább tanulásosom az Elte TTK-n tervezem, Kémia szakon.

Előre is köszi a segítséget!



#pluszpont #egyteemi jelentkezés iskola után
2021. nov. 15. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A felvi-n jelentkezhetsz.

Ha a két emelt tárgy felvételi tárgy, akkor a pontokon kívül kapsz plusz 100 pluszpontot.

2021. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el a tájékoztatókat, minden bennük van. Külön az adott egyetem szakjai is le vannak írva. A pontszámító kalkulátorba is beírhatod az érettségi eredményeket és kiadja, hogy a két pontszámítási módszerrel mennyi lesz a felvételi pontszámod.

[link]

2021. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelentkezés ingyenes, és 3 szakot jelölhetsz meg ingyenesen, utána fizetni kell.


(Nem emlékszem pontosan, de mintha ügyfélkapunak kellene lennie a jelentkezéshez)

2021. nov. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!