Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi passzíváltaltás/nem...

Egyetemi passzíváltaltás/nem teljesítés. Lehet-e?

Figyelt kérdés

Szép jóestét!


Egyetemi passzíváltatásról lenne egy kérdésem. Jelenleg PPKE-n tanulok másodéves hallgató vagyok. Ez a félév hogy úgy mondjam nem az én irányomba halad sajnos, sok ügy miatt nem tudom a legjobbat kihozni magamból, sőt. Azon gondolkodom, hogy kis szünetet tartsak tavasszal, miközben ki tudom tisztítani a fejem, dolgozhatnék és a többi.


Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hog lehetséges-e az, hogy ebben a félévben nem teljesítem, tehát nem vizsgázok le a tárgyaimból azaz ha nem tévedek 'nem teljesített' státuszt kapnak. A következő félévet passzíváltatnám, majd jövő ősszel újra kezdeném a második évet ezekkel az órákkal. Nem tudom hogy lehetséges-e ez, de a kisegítő válaszokat előre is köszönöm!



2021. nov. 18. 01:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem változik addig a tanterv, miért ne lenne lehetséges?
2021. nov. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2021. nov. 18. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Feltételezem, hogyha ezt a lépést megtenném, akkor elveszne viszont az államilag támogatott státusz igaz?
2021. nov. 18. 08:39
 4/18 anonim ***** válasza:
Miért veszne el? Olvass utána az intézményi szabályzatokban... Azokban minden benne van.
2021. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Aláírtad a kibszott szerződést és arra nem voltál képes, hogy normálisan elolvasd?
2021. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha két egymást követő aktív félévben nincs meg a teljesített 36 kredit és az elvárt tan. átlag, akkor át fognak sorolni. Hiába passziváltatsz utána.
2021. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudod tenni, én ugyanezt csináltam. Az őszi félévemet nem is fejeztem be teljesen, csak pár tárgyamat teljesítettem, a többiből megbuktam. Tavasszal passzív félévre mentem. A következő évben ősszel - most - pedig ismét aktiváltam a félévemet, felvettem újra a hiányzó tárgyakat és most ezeket csinálom. Semmiféle hátránya nincsen, nem kerülsz át önköltségesre stb., ugyanúgy tudod folytatni a tanulmányaidat mint később.
2021. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7. válaszolónak:


Áááh, okés. Köszönöm a választ!

És a tantárgyakat, amiket teljesítettél, azokat nem kell újra venni? Tehát teszem azt, megbuktál 4 tárgyból, és a passzív félév után csak ezeket vetted fel? A teljesítetteket pedig hagyod úgy ahogy vannak?

2021. nov. 18. 12:26
 9/18 anonim ***** válasza:
Csak azt kell felvenned újra, amit nem teljesítettél (és kötelező, mert pl. a szabválokat ugye nem kötelező újra felvenni bukás esetén, csak ha szeretnéd). Azok a tárgyak, amiket teljesítettél pedig maradnak ahogy vannak, azokat már teljesítetted, nincsen vele több dolgod. Azokat nem is lehetne újra felvenni és újra vizsgázni stb., ha akarnád sem.
2021. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
7.! Csak azért tehetted meg, mert a járvány miatt nem volt átsorolás, de ez nem általános. Úgyhogy simán át fogják sorolni.
2021. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!